Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megyünk Angliába, mennyi...

Megyünk Angliába, mennyi költőpénzt kéne vinnem?

Figyelt kérdés

Ebben az évben megyünk Angliába az iskolával egy hétre, első nap busszal indulunk és útközben megállunk Belgium egy részén. Majd amikor megérkezünk 5 napig el leszünk szállásolva családoknál Londonban. Lesz reggeli és vacsora, de az ebédet majd nekünk kell megoldani és azért szeretnék majd egy-két édességet hozni a család kicsi gyermek tagjainak. Szóval, mennyi költőpénzt kéne vinnem?

15/L



2015. febr. 23. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ mit akarsz ebédelni, és hol.

Nyilván főzni nem fogsz, így marad a meki. Itt megtalálod a mai árakat

[link]


Vásárolhatsz utcán kolbászos szendvicset, vagy hamburgert. Általában 3 font körül mozognak (a kolbászt hanyagolnám, mert elég pocsék az íze)


Beülhettek délután 6 óráig pubbokba (angol kocsma félék) ahol szintén lehet enni. Hamburger, sültkrumplival, üdítővel olyan 6-7 font körül van (finom) de lehet kapni csirkét vagy bármit. Ezek üdítővel olyan 8-10 font körül vannak.


csokit, cukorkát meg érdemes a 99 pennybe vagy az 1 fontos üzletekben vásárolni. Ott minden 99 penny vagy 1 font. (vannak nagyon finom csokik, de hanyagold a gumi cukrokat mert azok nem jók) Vannak finom kekszek is :)


Vagy elmehetsz a tescoba is, ott is vanna finom csokik kekszek 1 fonttól akár 10 fontig is (Galaxy csokit vigyél a világ legfinomabb csokija a Wonka csoki után)


Így most nagyjából, hogy képben vagy az árakkal ki tudod számolni, hogy mit ennél, mennyit, mit vennél és mennyit.

2015. febr. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy hétre egy 15 éves lánynak...ha saját pénzből kell megoldani az ebédet, az húzósebb. Az éttermek drágák, a take away-ek olcsóbbak. Mire végigkóstolod a kajákat onnan ebédre, el is telt a nyaralás.

Amit ajánlok: ha kijöttök, ki kell egyszer egy ilyet próbálnotok. Kebabot feltétlenül kóstoljátok meg. Az angol take away-ek fish and chips-ek. Ha szereted a halat, kipróbálhatod, nem tudom az milyen, mivel én nem szeretem a halat, nem próbáltam. De egy pékséget is ki kell próbálnotok. Van Gregs-szerintem a legjobb, Oddis, meg...nem jut eszembe a 3. De biztos van még többféle is. Az angol pie-okat ki kell próbálnod, meg a ginger bread men-t, és a sousage roll-t.

Ha csak szuvenírek kellenek, akkor 50 font untig elég. Annál kevesebbet nem nagyon ajánlok, mert inkább legyen nálad. Egyszer jösz Angliába:D Vannak hűtőmágnesek itt is, szerintem olyanokat vegyél, vagy vegyél kis tárgyakat, ami a nevezetességeket ábrázolja és postán vehetsz képeslapot. Egy telefonbox és gy postadoboz mellett csinálj fényképet feltétlen:D Londonban pedig elmegy az idő:D Oda tényleg kell legalább egy hét, hogy kutyafuttával körülnézz. Londonban még a járdákon is dugó van. A Madamme Tusseau múzeumot ki ne hagyd! Állati, arra kell 2-3 óra, mert hatalmas. Ú, nagyon jó kirándulás lesz. De ezekre a múzeumokra jobb lenne előre jegyet venni, mert máskülönben egy nap rá megy egyre, akkorák a sorok!

A múzeumi pénzek nincsenek benne az 50 fontba.

2015. febr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!