Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha valaki aki nem EU-s allampo...

Ha valaki aki nem EU-s allampolgar beutazik az EU-ba ugy, hogy Magyarorszagon csak atszall a Budapestre erkezett repulorol a par oraval kesobb Londonba tarto gepre, akkor az hol lep be az EU-ba?

Figyelt kérdés
Magyarorszagon, vagy Angliaban? Ebben az esetben az illeto belepett Magyarorszagra, vagy sem?

2015. márc. 3. 02:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
sztem a reptéren már kell h lépj mivel nem muszáj neked tovább repülnöd,csak ugye te londonba mész...így beléptetnek
2015. márc. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kivételesen ez egy igen jó kérdés. Csak az a gond hogy semmi értelme :D de ha kibontjuk akkor jó kérdés lesz.


Kétfelé kell a témát bontani: bevándorlási, vízum szempontok és vámhatár.


Bevándorlási szempontból [link] ha valami nagyon mucsai országból jön a kolléga akkor egy A vízumra lesz szüksége. Ez pont erre való, a schengeni területre nem lépsz be csak a tranzitváróba.


Az EU vámhatárt pedig akkor léped át amikor a csomagjaidat begyűjtöd Londonban.


Ez azért érdekes mert az USÁ-ban és Kanadában amikor átszállsz akkor az első reptéren a bevándorlást és a vámolást is meg kell csinállni és ha olyan országból jössz akkor teljes látogatóvízumra van szükséged, tranzit vízum nem létezik.

2015. márc. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Budapesten max. a tranzitváróba jut el - az pedig területen kívüli, vagyis az még nem Magyarország.
2015. márc. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy ha valahova a vilag vegere repulnek, de ahhoz Kanadaban vagy az USA-ban kell szallni, akkor Kanadai/Usa vizum nelkul ezt meg sem tehetem?
2015. márc. 3. 14:02
 5/11 anonim ***** válasza:

>> akkor Kanadai/Usa vizum nelkul ezt meg sem tehetem?


Fordítva, megteheted. Tehát ha lenne olyan úticél, hogy valahova repülj kanadai átszállással, akkor természetesen nincs szükséged kanadai vízumra. Leszáll a gép pl. Torontoban, bemész a tranzitváróba (ami jogilag nem Kanada területe), ott vársz a következő indulásig és aztán továbbutazol. Ez hasonlít a nagykövetségek területeinek helyzetére: pl. a budapesti amerikai nagykövetség területe a kerítés/kapu mögött már az USA területe, ott az USA törvényei a mérvadóak.

2015. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ertem. Azaz egy dolog meg nem vilagos. Akor milyen terulet a tranzit varo? Az senki foldje es semmilyen allamhoz nem tartozik? Mert infrastruktura peldaul van rajta amit gondozni kell, kavezok, ajandekuzletek, stb... Es ha valaki balhet csinal a tranzit varoban, akkor melyik allam biztonsagi szolgalata teperi le?
2015. márc. 4. 13:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha Kanadai/Usa reptern szalsz at akkor kell vizum a vizumkoteles orszagbol valoknak.Meg akkor is ha csak atszall mert itt nem letezik transit.Ahoz hogy at szalj be kell lepned az orszagba es csak ugy tudsz a masik gepre atszalni.De a magyaroknak csak az Usa-ba kell az ESTA Kanadaba nem kell vizum.Ha Kanada/Usa-bol josz magyarorszagra valamilyen Schengeni varosban atszalsz akkor ott van az utlevel ellenorzes es budapesten a csomag ellenorzes.A csomagokat ugy kulomboztetik meg az europai utasoketol hogy ra raknak egy szallagot es ez altal tudjak a vamosok melyiket kell ellenorizni.
2015. márc. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

> A csomagokat ugy kulomboztetik meg az europai utasoketol hogy ra raknak egy szallagot es ez altal tudjak a vamosok melyiket kell ellenorizni.


Ilyet meg sosem hallottam / lattam, a vamhatar egyszeru bevallason alapszik (ie. kisetalsz a megfelelo folyoson) es ha pl. kimesz az "EU-bol jottem" kek folyoson es kikapnak ellenorzesre (mer' marha ideges vagy) utana kiderul (ki fog) hogy megse akkor irtora megb*szn*k...


Egyebkent a repuloterek nem valami magikus pusztasagok ahova nem vonatkoznak az adott orszag torvenyei! Lehet hogy nem leptetettek be Magyarorszagra de Ferihegyen a magyar torvenyek ervenyesek. Meg azt is magyar torvenyek szabalyozzak hogy milyen allampolgaroknak kell tranzitvizum ha Schengenen kivulrol jonnek es Schengenen kivulre tavoznak. Vagy tan azt hitted a Jeddah repteren kedelyes wiszkizgetessel fogod eltolteni az idodet?

2015. márc. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem hittem semmit, egyszeruen csak nem tudom, hogyan mukodik a nemzetkozi jog. Igazabol a kerdes kezdetben egeszen mas volt, eredetileg nem akartam igy direktbe feltenni, de most megosztom akkor veletek. Van egy nem magyar/nem EU allampolgar ismerosom aki szeretne menedekjogot kerni az EU-ban, de lehetoleg nem Magyarorszagon, mert itt nagyon gaz a menekult ugy. Ahhoz hogy menedekjogot kerhessen, elobb be kell utaznia az EU-ba. Ez nem problema, hivatalosan, repulovel tud erkezni. A problema az, hogy az elso EU-s orszagban kotelessege beadni a menedekkerelmet, amit el tudott erni. O magyarorszagon csak atszalni szeretne a tranzitban, hogy mehessen tovabb Angliaba es ott szeretne beadni a menedek kerelmet. Es itt jon a nagy kerdes: Ha Magyarorszagon a tranzitban atszall, akkor azt ugy kell tekinteni, hogy Magyarorszag teruletere lepett, vagy ez meg nem szamit annak?
2015. márc. 6. 02:55
 10/11 anonim ***** válasza:

> A problema az, hogy az elso EU-s orszagban kotelessege beadni a menedekkerelmet, amit el tudott erni.


Ahonnan ezt szedted, ott nezd meg szepen hogy pontosan ez mit is jelent! Azonfelul fogadjunk hogy megint valami nagyon ugyes, valodi menekultrol van szo. En mar tobbszor kiakadtam mint a bot mert itt Vancouverben onkenteskent *valodi* menekulteknek segitek akik Afrikabol jottek es az a kosz a vagyonuk ami rajuk ragadt az uton. Az ismerosod torzset nepirtasszeruen olik? Valodi oka van menekulni? Hacsak nem sziriai vagy afrikai, igen erosen ketlem.

2015. márc. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!