Kezdőoldal » Utazás » Európa » Magyarországon letelepedett...

Magyarországon letelepedett állampolgár külföldön vállalhat-e munkát?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 02:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Kerdes: Magyarorszagon letelepedett MILYEN allampolgar? Megszerezte a magyar allampolgarsagot, vagy csak letelepedett, de meg ezutan lesz magyar allampolgar?

Masik kerdes, hogy HOL kulfoldon akar az illeto dolgozni? Az EU-ban valahol, vagy EU-n kivuli orszagban?

Ne haragudj, de pontatlanul feltett kerdesre nagyon nehez megfelelo valaszt adni.

Ami viszont biztos, hogy MINDEN allam sajatmaga szabalyozza a kulfoldiek munkavallalasat, EU-n belul is (ugy tudom)

2010. szept. 23. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan azt írta le az előttem író amit én akartam..

A kérdésed így értelmetlen,és megválaszolhatatlan.DE!

1.Magyarországon letelepedett és MAGYAR állampolgár lett egyén kaphat-e EU-n belül külföldön munkát? A válasz: Igen,hiszen ugyanazok a jogok illeti őt mint egy magyart..

2. Magyarországon letelepedett de nem magyar állampolgár kaphat-e EU-n belül külföldön munkát? A válasz: Csak akkor ha az országának (nemzetségének) megfelelő törvények engedik...Ha nem akkor vízumot,munkavállalási engedélyekért kell folyamodnia..

Ugyanez a helyzet nem uniós országoknál is..

2010. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerbiai vajdasági Magyar vagyok,egyenlöre a letelepedésim van meg ami 5 évre szól és Németországban szeretnék dolgozni.Tudom,hogy januártól megkapjuk 3 hónap alatt a Magyar állampolgárságit,de ez mind idö...az meg drága...Köszönöm a segitséget és az edigi válaszokat és elnézést a pontatlanságért...
2010. szept. 25. 03:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!