Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan lehet bankkártyát...

Hogyan lehet bankkártyát külföldön használni?

Figyelt kérdés

Én azt a részt nem értem, hogyha én pl. Németországba megyek dolgozni, és kapom a bankkártyámra a pénzt (eurót), akkor azt itthon is tudom használni, költeni? Olyankor átváltódik forintra?

Vagy ha én itthonra szeretnék egy ismerősömnek átutalni egy kis pénzt Németországból, akkor ő azt forintban kapja meg? Kell olyankor nekem vmit fizetni pluszban, átváltási költség vagy vmi?


2008. aug. 24. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Ez nagyban függ sok dologtól :)


Ha neked magyarországi banknál van FORINT számlád, akkor amikor a cég neked Euróban utalja a magyar számládra a pénzt, akkor az az érkezéskor a banki árfolyamon forintban kerül jóváírásra a számládon. Tehát te forintban kapod meg tulajdonképpen, a bank aktuális árfolyamán. [Ez nem mindig jó.]


Neked lehetőséged van, hogy itt Magyarországon eurószámlát nyiss és ahhoz kérj bankkártyát. Ekkor a cég által utalt pénz a számládra euróban kerül rá, semmiféle konverzió nem történik. Ha te leveszed forintban (pl. egy magyar ATM-nél), akkor az euro számládat szintén napi árfolyamon, euróban fogják terhelni.


Ha te utalsz valakinek, akkor szintén attól függ, hogy milyen számlád van. Ha forint számláról forint számlára utalsz, akkor nincs semmiféle konverzió. Ha neked EUR számlád van, az ismerősödnek pedig forint számlája, akkor a bankja az általad átutalt eurót forintja fogja váltani, ő forintban kapja meg.


Emellett neked lehetőséged van Németországban is bankszámlát nyitni. Ez azért előnyös, mert így a német cég egyszerűbben utal, hamarabb megkapod a fizetésed (amúgy akár egy hét is lehet az átutalás, vagy több is.) Te pedig fel tudod venni egy német ATM-ből euróban.


Kérdés, hogy mennyit tartózkodsz Németországban, Magyarországon.


Én nyitnék egy német bankszámlát, és nyitnék Magyarországon egy forint-EUR számlát (pl. CIB igen jó kondíciókkal nyit ilyet, az EUR számlára számlavezetési díjat sem számol fel)


A költségekről: Ha magyar számláról magyar számlára utalsz, az nem olyan vészes, ingyentől - párszáz forintig terjed a tranzakciós költség [bankja válogatja, összeghatártól is függ.]

Ha magyar számláról utalsz külföldi számlára, vagy külföldi számláról utalsz magyar számlára, akkor ott már magasabb tranzakciós költség jelentkezik, párezer forintból megúszható [banktól és összeghatártól függ.]

2008. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ!

Sokat segítettél!

2008. aug. 25. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!