Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolország busszal, tapaszt...

Spanyolország busszal, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Eddig ódzkodtam tőle, mert valakitől úgy hallottam, 36 óra az út. De most katalógusban láttam, hajnalban indul a busz, másnap reggel 7-9 között ott van, várostól függően. Azaz 28-30 óra.

3x voltunk Görögben, egy-egy szerencsétlen határátlépéssel a görög út is lehet 24-26 óra.

Akkor meg már inkább új helyre mennék, + a Costa Brava mégsem egy Paralia. (persze görögöt is szeretem nagyon, de azrt biztos van különbség...)

Szóval az érdekelne, volt-e már valaki, vagy ismerős/rokon mesélt-e erről?

Akik eleve nem bírják a buszozást, azokhoz nem szól a kérdésem!



2015. márc. 7. 16:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
38%

Mazohista vagy?

Repulovel 2 es fel ora!

2015. márc. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kifejezetten kértem, hogy aki nem tud, az ne válaszoljon.

Nem vagyok mazochista, jól bírom, sőt szeretem a buszozást.

Busszal kb. 48 ezertől vannak a nyaralások, míg repülővel 150 ezertől.

Azaz kettőnknek 100-ból kijön busszal, ami repülővel 300+ lenne. Illetékkel mégtöbb. Nem mindegy.

Nyaranta több tízezer ember utazik busszal nyaralni, és nem mazochisták ők sem. Csak ülni kell a s*ggeden, s max 3-4 órát kibírni, mert utána megáll a busz.

2015. márc. 7. 17:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, csoportos utazásra gondoltál, aminek megvan az az előnye, hogy háztól házig visznek és még saját fakultatív program is van idegenvezetéssel, ha valaki igényli. Mi éppen így voltunk kb. 10 évvel ezelőtt Tossa de Marban, egy nap tenger, egy nap fakultatív program, nekünk nagyon tetszett. Szerintem ha a görög utat bírtad, ezt is fogod. Már nem emlékszem az útvonalra és az útra, de az élményekre annál inkább (Barcelona közel van és csodás), tehát az út nem is számít ;-) Viszont a tenger a göröghöz képest érezhetően hidegebb, az időjárás pedig szelesebb. Legalább is, amikor ott voltunk. Nekem a görög tenger és táj azért jobban tetszik :-)
2015. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Én tavaly voltam olaszban, illetve elmentünk egészen Cannes-ig. Azt hittem soha nem érünk oda.
2015. márc. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mi 2 éve voltunk Olaszban, kb 9 óra volt az út, de este 10kor indultunk, reggel 7kor leszálltunk. Indulás után el is aludtunk, mire felébredtünk, ott is voltunk.


Köszönöm a 3-asnak. Igen, csakis szervezett út jöhet szóba. Fizetek, és mindent megoldanak helyettem. Nem kell leszerveznem a szállást, az autópályadíjakat intézni, több országban többfle pénzzel rendelkezni, határőrökkel kommunikálni, esetleg lefizeti őket, benzinkutakon idegen országban tankolni, stb.

Saját autóval én nem merek külföldre elindulni, mi van, ha lerobbanunk, vagy baleset történik akár egy koccanás bárki hibájából. Kit hívok, ki és hova vontatja el a kocsit, hogy megyek tovább, hogy jövök haza? Ezt oldják meg helyettem a szervezők. (Görögbe menet 3 éve lerobbant a buszunk. 6 órát álltunk Macedóniában a pusztában, sehol semmi, ameddg a szem ellát. Volt vmilye tartályon egy lyuk, a sofőr egy hegyes tárggyal be akarta tömni, de csak kibővítette a lyukat. Végül egy új, üres buszt küldtek értünk, ami valahová már úton volt. A 2 sofőr többször beszélt Magyarországgal, mire ezt a megoldást kitalálták és jött valaki. Ha velünk történik ez uganott, a kisautónkkal, kit hívunk, hogy jöjjön értünk külföldre? Hol alszunk, mit eszünk? Egy utazási iroda fel van erre készülve, mi nem.

2015. márc. 7. 17:54
 6/11 anonim válasza:
100%
en nemreg voltam barcelonaban 60 e ft volt a jegy oda vissza
2015. márc. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen, furcsa, mert ha csak oda-vissza buszjegyet veszek, az is 50 ezer körül van, de ha komplett buszos utazást foglalok, amiben benne van az utazás + 1 hét szállás apartmanban (önellátással), az is megvan 50-ből.
2015. márc. 8. 17:54
 8/11 anonim válasza:
100%
Én is tervezek Barcelonàba utazàst nyàron busszal.Kérdező!Te hol nézed ezeket a szervezett utakat?:)
2015. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ne törd magad ilyenen és ne szerénykedj!

Nyugodtan vedd meg magadnak azt a buszt és indulj útnak. :-)

2015. márc. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Reggel 6-kor indultunk megállásokkal eggyütt másnap délutánra értünk oda
2015. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!