Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aupairként fogok dolgozni a...

Aupairként fogok dolgozni a nyáron Spanyolországban. Mik az eddigi tapasztalatok, élmények?

Figyelt kérdés

A "findaupair.com" oldalon keresztül egy spanyol család engem választott a nyárra az aupairüknek. Esetleg van valakinek tapasztalata, pozitív-negatív élménye a kint éléssel, családjukkal kapcsolatban? A héten fogjuk lebeszélni skype-on a részleteket, miket érdemes kérdezni? még nem voltam így kint.

Előre is köszönöm, 18/L



2012. jún. 3. 10:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én is most megyek először, de felkészítettek ismerősök, akik már voltak.. Igazából csak akkor menj ki, hogyha az egész családot látod Skype-on, mert van egy ismerősöm, aki megszívta, mert csak az apukával beszélt és kiderült, hogy többet akart, mint au-pair.. Mindenképp kérned kell, hogy a gyerekeket is mutassa be Skype-on.. Ha pedig az anyukával beszélsz, akkor is az egész család legyen ott, az apuka is, hogy lásd előre, mert ki tudja.. Egyébként melyik városba mész?
2012. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Madrid egyik elővárosába megyek, Alcorcónba. Láttam az egész családot skypeon, nagyon kedvesek. Te hova mész? Milyen tapasztalatokat mondtak az ismerőseid?
2012. jún. 10. 13:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, apukákat fenntartással kell kezdeni, egyedülálló szülőhöz nem mennék semmiképpen!

Tapasztalatom szerint olyan helyre érdemes menni, ahol van külön szobát, ez legyen feltétel, mert jó olykor visszavonulni és kicsit csak egymagadban lenni! Eleinte nem lesz fontos, de 1-2 hét után már igen!

Aztán fontos az, hogy előre tisztázd a munkaidőt. Mettől meddig kell dolgoznod, pontosan mit is kell csinálnod! Később ne várhassanak el olyanokat, amiket nem mondtak előtte. Nekem az volt a borzalmas, hogy szinte non stop melóznom kellett, anyuka majdnem mindennap ment valahova, én fektettem a gyerekeket szomszéd gyerekekkel együtt (arról volt szó két gyerek, nem pedig 4!!), volt hogy hajnali 4-ig bóbiskoltam a fotelban, mert mindenhol aludt egy gyerek... Szóval az ilyen esetek érdemes elkerülni azzal, hogy előre letisztázzátok hány gyerek, barátokra kell e vigyáznod, hányszor kell egy héten éjszaka is vigyázni rájuk esetleg.

Ezenfelül szabadnapokat érdemes előre tisztázni és azt hiszem nagyjából ennyi, ami később "létfeltételed" lesz.

2012. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! ezek nem hangzanak valami túl jól... Mennyit voltál kint?
2012. jún. 11. 17:24
 5/12 anonim válasza:
Én első vagyok, Alicante-ba megyek, már jövőhéten utazom:)
2012. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Sziasztok!


Én is épp most készülök kiutazni jövőhéten, és láttam a családot (a gyerekeket is), kedvesnek tűnnek, csakhogy van egy kis baki: úgy volt, hogy Ők rendelik meg nekem a repülőjegyet, és fizetik is, csakhogy tegnap közölték, hogy valamiért a rendszer nem enged külföldinek foglalást intézni. Ez kicsit gyanús nem? Nektek mi a tapasztalatotok? Amúgy azt ígérték, hogy ha megveszem magamnak a jegyet, azonnal küldik a pénzt a számlámra, vagy ha úgy tartom jobbnak, majd személyesen adják ide. Tényleg őszintének tűnnek, és bocsánatot kértek meg minden, szeretnék megbízni bennük, de sajnos sosem lehet tudni... Kérlek, írjatok, ha van hasonló tapasztalatotok!

2012. júl. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Első, na milyen kint az élet?:) Én 2 hete vagyok már kint.


Utolsó, szerintem ez nem probléma, hiszen Spanyolországba(ha oda mész?) a repülőjegy nem eszeveszett drága, hogy ezzel akarjanak átvágni. Mondjuk én nem értek ehhez, hogy a rendszer enged-e vagy nem foglalást intézni külföldinek. Náalm pl. olyan volt, hogy mielőtt még skypeoltunk volna, minden levélben írta hogy akart képet csatolni, de nem sikerül neki. így előre nem láttam képet róluk.. Az aupaires oldalon meg írták, hogyha nem akar magáról képet küldeni, akkor baj van... De a skypeon keresztül már látszott, hogy nincs baj..:)úgy gondolom ez nem átvágás. De persze ez csak az én véleményem..:)

2012. júl. 11. 10:28
 8/12 anonim válasza:
Utolsó, köszi a biztatást, én is abban reménykedem, hogy nem akarnak átvágni... Önmagában az, hogy megmutatták magukat Skypeon többször is, és a család minden tagjábal volt alkalmam beszélni, biztatónak tűnik. Tényleg korrektnek tűnnek, remélem, nem lesz gond. :) Egyébként Te is kint vagy most, nem?!
2012. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Jaj bocs, csak most látom, hogy már kint vagy 2 hete... :) És hogy érzed magad, minden rendben megy?!
2012. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Én erre szoktam mondani, hogy hallgass a megérzéseidre. Csak akkor indulnék el a helyedben, ha nem okozna problémát anyagilag, ha esetleg közölnék, hogy nem fizetik ki a repülőjegyet.

Kellemetlen helyzet mindenképpen. Mi anno úgy beszéltük meg a családdal, hogy egy bizonyos összeget én állok belőle. Ők megvették a jegyeket, elküldték, én pedig amikor odaértem az első dolgom volt a kezükbe nyomni a pénzt.

Ha megbízhatónak tűnnek, akkor menj, ha rosszak az megérzéseid, akkor inkább keress más családot!

2012. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!