Kezdőoldal » Utazás » Európa » Norvégiában letelepedés...

Norvégiában letelepedés szempontjából melyik várost ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Oslot kivéve bármelyikről jó lenne vélemény: Tromsoe-től Stavangerig bármelyik, amelyik legalább 35 ezres.

Eddig különben Bergen a favorit, csak ott a sok esőt nem tudjuk, hogy hogy fogjuk megszokni?

(szempont: ingatlan árak (tudom hogy mindenütt csillagászati), iskola, kórház, egyetem, közbiztonság, természeti szépség, nem túltengő muszlim közösség, munkahelyi kínálat (esetleg vállalkozás beindítása) elektrotechnikusi (biztonságtechnikai elektronika) végzettség, autószalonos gyakorlattal stb.

Köszönöm a segítőkész válaszokat!



2015. márc. 8. 05:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha Bergen csak azért nem jó, mert sokat esik az eső, akkor baj van, mert ilyen csekély hátrány mindenhol akad. Pl. Stavanger is a tengerparton van, ott is sokat esik, Tromsø északon van, ott hogyan szokod meg a féléves telet ?

És kimaradt a legfontosabb: a norvég nyelv folyékony ismerete, mert hiába vagy jó elektrotechnikus, ha nem érted, amit mondanak.

2015. márc. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ok.: felejtsük el az esőt meg az időjárást, valójában nem is fontos!

A többi szempontról tudnál részletesebben?

Angol, német megy, norvégül egy éve intenzíven tanulok.

2015. márc. 8. 13:40
 3/13 Ritasu ***** válasza:

En Bergen kozeleben elek, es igen, azt az evi cca.215 esos napot evente igen nehez megszokni, de ahogy elottem irtak ez minden tengerparti varosra igaz. Viszont egy ido utan, mikor azt latod, hogy a norvegokat baromira nem erdekli, hogy esik, fuj, havazik, barmi, rad ragad ez a mentalitas. Valamint, itt nem all meg az elet emiatt.

Egy erdekesseg: Tegnap konkretan aprilis 1-jei trefat uzott az idojaras, szakadt a ho. Hiszed vagy sem ezek kepesek a 0-1 fokban zokni nelkul, v akar egy szal poloban lemenni a boltba. :)

Amit mindenkepp ajanlok, eros nyelvtudas nelkul ne induljatok el - mas kerdes ha van mar konkret allasajanlat - mert csak angollal pl. nem fogsz munkat talalni.

A termeszeti szepseg meg... sose tudom megunni a tajat. :D

2015. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Úgy tudom, hogy odakinn is van lehetőség a nyelv intenzív tanulására - vagy ezt rosszul tudom?

Bergenről mindenki csodákat zeng... mi lenne, ha "normális" lenne az időjárása?:) (Bergennel kapcsolatban 2 negatívumot hallottam: drága a sör, és vízszintesen is tud esni az eső...:)

2015. ápr. 3. 14:53
 5/13 Ritasu ***** válasza:

A sor nem csak itt draga, hanem egesz Norvegiaban, meg ugy egyebkent az osszes alkohol. :D

Lehet tanulni itt is persze. Csak amig nem talasz munkat elni kell valamibol. Az pedig nem olcso itt, ahogy a nyelvtanfolyam se. Ha konkret az elkepzeles, h ide jonnetek, akkor kezdjetek el otthon tanulni. Nem annyira nehez egyebkent a nyelv, mint amilyennek hangzik. :D

2015. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy Európa legdrágább országa, ugyanakkor az egyik legbiztonságosabb, és a legrendezettebb...

Hány éves kortól kötelező az ovi? (előtte kötelező bölcsibe járni?)

Hogy készítik a bálna-húst?

2015. ápr. 6. 21:42
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerinted hány ezerből lehet egy másfél éves gyerekkel normálisan megélni egy 2 szobás lakást bérelve (3 fő)/hónap? (kaja, közlekedés, rezsi, nyelv-tanulás, bölcsi, kis kultúra, kirándulás, némi sör stb.)?:)
2015. ápr. 6. 21:50
 8/13 Ritasu ***** válasza:

Tekintve, h nincs meg gyerkoc, igy ezeknek nem nagyon neztem utana. Adok egy linket. Itt csomo info van mindenrol.


[link]


Barmily meglepo, a balnahus nem mindennapi resze az etkezesnek. En meg nem is lattam itt. Szerintem te Færøerne-re gondolsz (magyarul asszem Feroer). Ez egy szigetcsoport, Dania kozeleben, ok esznek eloszeretettel balnahust.

Norvegiaban birka van, hal, renszarvas, meg egy csomo minden mas. :)


Az alberlet ara nagyon fugg attol, h hol van. Ertelemszeruen a belvarosban dragabb, mint mondjuk 30 km-re Bergentol. Egy 40-60 m2-es lakas sztem olyan 7-9 ezer korul mozoghat kulteruleten, hogy ez tartalmazza-e a rezsit v nem, valtozo. Altalaban ugy adjak meg az arakat, h benne van, viszont siman elkernek 2-3 havi kauciot.

Itt tudsz lakasokat bongeszni:

[link]


Mi ketten havi szinten kajara kb. 5-6 ezret koltunk. Nem mindenbol veszem a legolcsobbat, de azert igyekszem odafigyelni az arakra, valtozatosan van hus, gyumolcs, zoldseg.


A kozlekedest en eleg jonak, pontosnak mondanam. Persze elofordult mar, h kesett v kimaradt egy busz, de nem mondanam jellemzonek. A buszok amugy tisztak, legkondisak. A villamos is.

4 ev alatt ingyenes a gyerkocnek. Felnottnek egy jegy 35 kr zonan belul, ha tobb zonan haladsz at akkor lehet 50-66 is. Havi berlet 745-1040 kr.


Egy 45 perces tanora altalaban 60 kr. Egy tanfolyam min. 250 ora. Ketszer kellett konyvcsomagot venni (tankonyv, munkafuzet, cd), elso 925 kr, masodik 880 kr.


Sort nem szeretem, igy passz, de du. megyek le boltba, megnezem neked, ha ez ennyire fontos. :D

2015. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ismét csak köszönettel tartozom!

A sör nem annyira fontos, csak az az egyetlen alkoholos ital, amit megiszok...:)

Vannak nekik is "őrült" szokásaik? (pl. mint nálunk a busójárás, vagy a vödrös húsvéti locsolás stb?) Mennyire él és miben nyilvánul meg a viking-kultusz?

Mennyire közvetlenek? És mennyire mogorvák? (persze tudom: embere válogatja...)

Mennyire ötletesek, mennyire kreatívak?

Mi volt a legkellemetlenebb és a legkellemesebb meglepetésed a norvégokkal kapcsolatban?

2015. ápr. 7. 16:31
 10/13 barancs válasza:
100%

Nagyon barátságosak, szinte csak mosolygós közeledés van. De ez nem jelent mély vagy bizalmas kapcsolatot. Soha nem ért semmi kellemetlenség három év alatt, csak mert külföldi vagyok, rendkívül toleránsak. De teljesen más a temperamentumuk, és mi kb olyanok vagyunk hozzájuk képest, mint a szicíliai olaszok hozzánk képest. Sokkal érzelmesebbek, közvetlenebbek, nyíltabbak vagyunk, és az igazi barátaim magyarok voltak.


Május 17 a nemzeti ünnepük, keress rá. Nekem csak Oslo-s tapasztalatom van, ott nagy a felhajtás, meg integet a király, és egész napos buli van. Más ilyen ünnepről nem tudok. Húsvétkor még sielni mentek, felénk nem ünnepelték kifejezetten a húsvétot.

2015. ápr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!