Kezdőoldal » Utazás » Európa » Brit állampolgársággal lenne...

Brit állampolgársággal lenne pár kérdésem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Idén fogom tölteni a 18-at, Angliában élek, mikor és hogyan tudom felvenni a brit állampolgárságot? És ha mondjuk átmegyek a teszten, és kinyilvánítják nekem ezt a polgárjogot, mondok egy hülye példát, pl. sétálok az utcán és valaki megkérdezi hogy "milyen állampolgár vagy?", akkor mondhatom hogy "British"? Kettős állampolgár leszek akkor? Mert a Magyar állampolgárságomtól természetesen nem szeretnék megválni, viszont fontolóra vettem hogy esetleg megpróbálkoznék egy ilyen teszttel. Köszi a válaszokat.
2015. márc. 8. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Neten több link is van ahol le van írva, hogy mi kell ahhoz, hogy brit állampolgár legyél. Mivel angolul van, nyilván érteni fogod.

A másik kérdésed, hogy sikeres államvizsga esetén nevezheted magadat brit állampolgárnak, nos, igen. De kizártnak tartom, hogy egy idegen sétálás közben megkérdezze tőled, milyen nemzetiségű vagy.

2015. márc. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Így igaz, ez kizárt, ezért is emeltem ki hogy "hülye példa" lesz. :)
2015. márc. 9. 02:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Mióta élsz Angliában? Ugyanis minimum 5 év legális tartózkodás szükséges ahhoz, hogy egyáltalán beadhasd a kérvényt. Aztán ki kell fizetned egy bizonyos összeget, azt hiszem ezer font körül lehet, pontosan nem tudom. Megcsinálod azt a bizonyos Life in the UK tesztet, és akkor elvileg sínen vagy. És igen, British leszel, csináltathatsz brit útlevelet és lobogtathatod büszkén. A magyarról nem kell lemondanod, mert a britek elismerik a kettős állapolgárságot, ellentétben például a németekkel.
2015. márc. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!