Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest van annyira jó hely,...

Budapest van annyira jó hely, mint Berlin?

Figyelt kérdés
Berlint tartják Európa egyik partifővárosának, valamint az alternatív szcéna egyik legnagyobb központjának. Ezt valószínűleg az is segítette, hogy nyugati viszonylatban eléggé olcsó városnak számít, valamint az egyesítés után óriási kiaknázatlan lehetőségek adódtak. Sokan hasonlítják Budapestet Berlinhez, a hangulatánál fogva (pl. az a bizonyos romos-lepukkant romantika). Szerintetek van annyira király hely Budapest, mint a német főváros?
2015. márc. 16. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
xD köze nincs Berlinhez, budapest egy fostalicska ahogy egész magyarország az ;)
2015. márc. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Van olyan jó Budapest is mint Berlin. A külföldi újságok szerint egész Európai városban Budapesten vannak a legjobb romkocsmák, rengeteg látványosság van. Budapest szép város. Még az is észrevenné aki nem fikázná annyira, és külön tenné a politikát a város szépségétől..(lásd mint az első)
2015. márc. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy Budapesten vannak a legjobb romkocsmák, mert máshol nincsenek. Ez budapesti fogalom. Nekem személy szerint pedig egyáltalán nem jönnek be, sőt szerintem szégyen, hogy a szebbnél szebb épületeinket hagyjuk teljesen lepusztulni, majd a romokkal büszkélkedünk és konzerváljuk a lepukkantságot. Nem gondolom, hogy ez hosszú távon jó a városnak.


Egyébként nagyon nincs Budapest olyan jó hely, mint Berlin. Berlinben teljesen másképp, mondhatni igényesebben zajlik a szórakozás. Egy dolog, hogy nem romok között kell elfogyasztanod a túlárazott sörödet (mert Berlin nem lepukkant, így lepukkant romantika sincs), de a közönség is teljesen más. Budapesten nekem herótom van a koktélrucikba kimaskarázott tinilányoktól, az unalomig ismételt rádiós slágereket nyomó dj-ktől, a magukat elitnek eladni próbáló bárokból. Berlinben egyszerűen minden sokkal lazább. Nem veszik olyan komolyan a szórakozást, mint Pesten, ahol rágörcsölnek az egészre. Biztos hülyeségnek hangzik, amit írtam, de meg kell tapasztalni. Ég és föld a különbség.

2015. márc. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Budapest borzasztó lepusztult,tele romos,összefirkált falú épületekkel. De még a felújított közterületek is hagynak kívánnivalót maguk után.

A sok ostoba ugyanis rögtön lefújkodja,összefirkálja a felújított épületeket,játszótereket.

Mondhatni feleslegesen lett felújítva.

Berlinben sokkal kevesebb ilyet látsz.

Valamint az infrastruktúra is borzalmas bizonyos helyeken.

Szerintem nem teljesen normális,hogy 40 éves villamosok járnak.

Persze van sok új busz,de amire lecserélik az összes elavult járművet,az még jó pár év.

2015. márc. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Össze sem lehet hasonlítani a kettőt.Berlin fényèvekkel jobb.
2015. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!