Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba autóval? Mi...

Pszuzy kérdése:

Horvátországba autóval? Mi kezdők vagyunk.

Figyelt kérdés
Párommal idén nyáron kis költségvetésű, tehát nem luxus kiruccanásra szeretnénk menni Horvátországba, hétvégére (p,sz,v) még sose voltunk, főleg nem kocsival. Én úgy tudom elképzelni, hogy lefoglalunk egy kis apartmanházban vagy panzióban egy szobát( pl Pula) és oda érkezünk meg kocsival. De rengeteg kérdést felvet ez bennem. Oda találunk e nyaralóhoz? Biztos hogy várnak e minket? Mennyibe kerülhet az autópálya díj? Fejér megyéből megyünk. A határnál sokat kell várni? Vannak e rejtett kiadások amire számítani kell, biztosítás, adó ilyenek? Mikor érdemes indulni ? éjjel, vagy hajnalban? Láttam néhány ezer forintos szállásokat is, azok valódiak, vagy netán csak átverés ?

2015. márc. 17. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az autopalya dij kiszamitasara van lehetoseg szakaszok szerint bizonyos oldalakon, ha kicsit keresgelsz talalsz( ilyen 10 es 40 kuna kozott valtozik ha jol emlekszem szakasz hosszanak fuggvenyeben). Hatarnal nem kell sokat varni, bar csucsidoben lehet 10-20 percet kell(mi ezt elkerultuk). Egy biztositas az mindig jo, de ha jol tudom nem kotelezo. Mi ejjel szeretunk utazni a jobb haladas miatt(napkozben Zagrab korul kicsit forgalmasabb). Szallasra szerintem szezoban 2 fore rovidebb idore szerintem lehet szamolni 50-70 eurot nyugodtan.
2015. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
ha ennyire tapasztalatlanok,meg életképtelenek vagytok,szerintem inkább ne menjetek sehova........jobb lesz úgy mindenkinek!
2015. márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét válaszadónak, az elsőnek aranyos vagy köszi, hogy részletesen írtál
2015. márc. 17. 12:09
 4/10 anonim ***** válasza:

GPS-el szerintem könnyedén odataláltok.

Ha visszaigazolják a szállást, akkor ugyan lehet, hogy nem várnak, de ki tudjátok venni a szobát ha megérkeztek.

Határnál (általában reggel értem oda..) általában nem kell olyan sokat várni, de ez lehet változó, hiába csak a vámellenőrzés szűnt meg, személyellenőrzés megmaradt, tehát az útlevelet, személyit oda kell adni... Volt már olyan, hogy egy órát csorogtam mire átértem.

Vannak olcsó szállások Horvátországban, csak azokat nem nagyon hirdetik (nem a booking.com-on fogsz rátalálni) Apartmanban voltunk kb 4250Ft/ fő/éj-ért mi is.

2015. márc. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pályadíjjak. [link]
2015. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A határnál ma már egyáltalán nem jellemző, hogy várni kelljen. Horvátország 2013. július 1. óta az Európai Unió tagja, így vámvizsgálat nincs a határon, csak útlevélvizsgálat. Mivel a Magyar-Horvát határ Schengeni külső határ, ez vehet igénybe egy kis időt.
2015. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az autópályadíjat pedig a megtett szakasz hosszával arányos kapus rendszerben kell fizetni. Amikor behajtasz a fizetős szakaszra, kapsz egy jegyet (vagy ember ül a fülkében, vagy egy automata adja). A kihajtás előtt a fizető kapunál az ember vagy a gép leolvassa a jegyről, hogy honnan indultál, és az alapján lehet fizetni. Kunában, euróban vagy bankkártyával lehet fizetni,
2015. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jah.. és az első fizetőkapunál, vagy pontosan számold ki apróban a díjat, vagy kétszer számold át a visszajárót, mert 101%, hogy át akarnak vágni ha papírpénzzel fizetsz. ( Be vannak nekik készítve a direkt elszámolt visszajárók, ha az "ostoba" külföldi papírral fizetne, és csak a megfelelő pénzkupachoz nyúlnak, hogy átvágjanak.) Eddig akárhányszor mentem arra, következetesen mindig bepróbálkoztak.
2015. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszi
2015. márc. 18. 08:04
 10/10 anonim válasza:
Semmiképp se menj szombaton mert akkor egy 5-6 órás útból lehet 7-8 órás is.És figyelj mikor fizetsz a kapuknál mert mindenhol próbálnak majd átverni a visszajáróval.
2015. márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!