Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti hogy jutottatok át Spanyolo...

Ti hogy jutottatok át Spanyolországból Gibraltárra?

Figyelt kérdés

Spanyolországba megyünk nyaralni, de egy kicsit szeretnénk átmenni Gibraltárra is. Bérlünk kocsit, a gond viszont az, hogy a bérbeadó cég csak komoly felárral engedi át a kocsit Gibraltárra (7-8000 Ft az egy délutánra). A kérdésem az lenne, hogy le lehet rakni a spanyol részen a kocsit és lehet/érdemes átmenni gyalog a másik oldalra? Nem túl sok ez gyalog?

Ezenkívül a gibraltári hegyre hogy lehet feljutni és mennyiért?


2015. ápr. 1. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Sehogy.
2015. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Nos, én leraktam a kocsit La Líneában (fizető övezeten kívül), és átsétáltam (kb. 2 km volt). A határról indulnak buszok, azzal be lehet menni Gibraltár központjába. A hegyre érdemes felmenni felvonóval, a tűzoltóság közeléből indul. Az árára nem emlékszem, de a majmok miatt mindenképpen megéri. :) Viszont vigyázni kell velük, az egyik benyúlt a hátizsákomba fényképezkedés közben, és kihúzott egy üres zacskót, mert egy résnyire nyitva volt.
2015. ápr. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy a második írja. Kocsival azért nem ajánlatos átmenni, mert pl. reggelente befelé iszonyat nagy a sor, kifelé menet meg kiszámíthatatlan. Simán belefuthattok akár 2 órás várakozásba is.

Bent meg a parkolás szörnyű (ha mázlitok van akkor a felvonó aljában az ingyenes parkolóban van hely, ezen kívül megállni katasztrófa.)


A határ közelében a spanyol oldalon vannak fizető parkolók, 10-15 perc alatt még messzebbről is be lehet sétálni a határig, bentről tényleg indul busz, de ha fiatalok vagytok akkor simán besétáltok a Main street elejéig, a Main streeten végig, majd a felvonónál felmentek. Amit érdemes megnézni, az a felvonó aljánál lévő Botanikus kert.

Most nem emlékszem pontosan mennyi a felvonó, de mintha 10 fontért mentünk volna fel és le (személyenként), de lehet egy irányban megvenni és lesétáltok.


Mindenhol lehet euróval és fonttal is fizetni, de néhány helyen ha pl euróval fizetsz akkor fontban adnak vissza.

Arra vigyázz, hogy ha visszaadnak pénzt, akkor van nekik ám saját fontjuk is, ha pl. angol fontot kapsz vissza akkor azt bárhol beváltják, ha gibraltári fontot, akkor azt otthon bekereteztetheted és kirakhatod a falra.

Én a malagai reptéren akartam gibraltári fontot átváltani, de nem fogadják el sehol, még Angliában sem egyszerű a beváltása. Tehát ha pl. fizetsz egy 20 fontossal és mondjuk egy 10 fontos bankjegyet kapsz vissza, akkor nézd meg, hogy ne gibraltári legyen.

2015. ápr. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!