Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába repülök, mit kell...

Angliába repülök, mit kell beleírni a hozzájárulási nyilatkozatba?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal élek Angliában, most voltam itthon apámnál. Egyedül repülök haza, és nem tudjuk, hogy mit kell beleírnom a hozzájárulási nyilatkozatba. Tudnátok segíteni? Én 17 éves vagyok és nyilatkozat nélkül nem mehetnék, felnőtt kísérete nélkül.

#utazás #Anglia #külföld #hozzájárulási nyilatkozat
2015. ápr. 18. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
17 évesen már mehetsz felnőtt kiséret nélkül.
2015. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már! 16 éves kortól nyugodtan mehetsz felnőtt kíséret és nyilatkozat nélkül is. Én 16 éves korom óta évente 3x repülők haza Magyarországra, és jövök vissza Angliába. Soha senki nem kért semmi nyilatkozatot- 17 évesen már simán utazhatsz egyedül is.

20/L

2015. ápr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsit kerekítenék a történeten, ha szabad. Alapvetően [link] ebből idézek mert bár ez kanadai gyerekekre vonatkozik viszont pl. az angol határőr nem foglalkozik a kanadai törvényekkel tehát nagyjából ez mindenkire igaz.


1. Elvileg 18 alatt mindenki kiskorú.


2. A hozzájárulási nyilatkozat jogilag nem kötelező, csak egyszerűsíti az életet.


3. A határon kérhetik.


4. Mindkét szülőnek alá kéne írnia.


5. Minden gyerek helyzete egyedi.


Végül, összefoglalva: nyomtasd ki a levelet a linkelt oldalról, írasd alá apáddal és egy tanúval, egy A4-es papír nem súly, legyen veled, egyszerűbb az élet.

2015. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

tegnap 19:18

A linked teljesen felesleges, mert uniós országokban az útlevelet vagy személyi a reptéren csak névazonosítás miatt kérik el.(hogy te vagy az aki utazik hivatalos okmányokkal) Amúgy Anglián kívül bármelyik uniós országba megy az ember nincs határellenőrzés.

Kanadai szabály nem vonatkozik ránk.

Kedves kérdező. A fiam 16 éves kora óta egyedül repül haza Magyarországra, és a szünetek végén jön vissza Angliába. Soha nem volt semmi gond, soha nem kértek semmi papírt.

2015. ápr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!