Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest-Pozsony vonatút...

Budapest-Pozsony vonatút helyjeggyel?

Figyelt kérdés

Budapestről tervezek Pozsonyba utazni vonattal. Ahogy néztem, 17 euró 50 centbe kerül a retúrjegy, ez gondolom nem tartalmaz helyjegyet. Vagy igen?

És ha nem, akkor érdemes mellé vagy lehet egyáltalán mellé helyjegyet venni? Ahogy néztem, napi 8-8 vonat közlekedik a két város között, tehát elég forgalmas szakaszról lehet szó.



2015. máj. 4. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, hogy neked megéri-e az a te döntésed. Én még nem utaztam úgy a vonalon hogy ne lett volna helyem. Olyan volt hogy nyomorogtunk, és olyan is hogy szinte egyedül voltam. Ha nagyon parázol, menj ki időben a Keletibe.
2015. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ÉN 2009-10 környékén jártam arra rendszeresen. Sosem vettem helyjegyet, felesleges. Újvár és Pozsony között sokan vannak a vonaton, egyébként nem vészes egyáltalán.
2015. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert ugyebár a Budapest-Bécs Railjet-viszonylatokon az osztrákok leszállíthatják azokat az utasokat, akiknek nincsen helyjegye (tömeg esetén). Akkor ezek szerint ez itt áll fenn. :) Köszönöm!
2015. máj. 5. 17:46
 4/6 A kérdező kommentje:
És egyébként visszafelé (Pozsonyról Budapestre) is hasonló a helyzet? Mert ha jól tudom, a legtöbb vonat Prágából vagy Németországból jön.
2015. máj. 7. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek hosszú, nemzetközi járatok. Ha jól emlékszem a nyugati végállomások általában Prága, Berlin, Hamburg, a keletiek Budapest, illetve Belgrád.


5 éve, ha a Belgrádból indulóra igyekeztem Pesten felszállni, az elég gyakran késett sokszor több mint fél órát is.


Én jellemzően péntek és vasárnap este utaztam vele, sosem volt nagy forgalom. A Pozsony - Újvár szakasz az más, mert ott rengeteg az ingázó.


Szóval, ha Pesten szállsz fel, számíthatsz rá, hogy majdnem üres lesz a vonat. Visszafelé, amikor Pozsonyban szállsz fel, akkor eléggé tele lesz, de én sosem álltam. Az emberek fele úgyis leszáll Újváron, a maradék fele meg Párkányban. De ez egyébként sem Railjet, nem fognak senkit leszállítani.

2015. máj. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly voltunk Bp-Pozsony útvonalon. Nem volt helyjegyünk, de sokan voltak, időben kellett felszállni.

Ha szeretnél biztosított ülőhelyet, akkor vegyél, egyébként nem kell.

2015. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!