Kezdőoldal » Utazás » Európa » Moszkvában a kajálás mennyire...

Moszkvában a kajálás mennyire terheli meg a pénztárcát? Illetve egy 3 napos utat mennyiből lehetne kihozni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 21. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon változatosak az árak. A vegyesboltok is drágábbak, mint itt, de kibírható, nem vészes annyira. A belvárosi éttermek közepesen vagy elképesztően drágák.

A szállás ára olcsó hostelekben pár ezer forinttól indul (persze nincs hiány a méregdrága luxushotelekből). A közlekedés nem drága.

2015. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kb 4-en mennénk, nincs annyi pénzünk és az a lényeg, hogy világot lássunk, ha van fűtés a szobában ás szigetelés az ablakon és ajtón az már elég :D
2015. máj. 21. 23:20
 3/10 tomala ***** válasza:

A vízim miatt 3 nap szerintem nem éri meg. Ha már kifizeti az ember, akkor érdemes tovább maradni.


A gyorskajáldák nem túl drágák, és vannak tradicionális orosz ételeket árusító láncok, mint a Крошка Картошка, a Муму vagy a Теремок.


Hogy mennyi lesz fejenként, az pl. a repjegytől is függ. Én egy 3 napos útra eltennék 90 ezret, és az még low-cost hátizsákos turizmus, és nem a legdrágább eshetőségekkel számolva.

2015. máj. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3 napnál többre, ha tényleg 90 ezer nem nagyon futja :)
2015. máj. 22. 13:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ. Csak költőpénz lenne a 90 ezer? Az elég sok szerintem, bár én nagyon olcsón szoktam utazni.

Szállás 4 főre, 4 ágyas szobában legolcsóbb (!) esetben úgy 35 ezer forint 3 éjszakára 4 főnek (most kerestem rá), ami 8750 egy főre (nyilván nem a legjobb). Ha boltban vesztek kaját (kenyér, sajt, stb), az pár ezer forint naponta, mondjuk legyen 10 ezer a három napra (persze ez szegényes étrend, az tény). Ha a kijjebb lévő Auchanokba kimentek, akkor ez még kevesebb.

Közlekedés (egy főre 20 utazással mondjuk) úgy 4 ezer forint fejenként. Ez a három tétel összesen nincs 25 ezer forint, de tény, hogy elég low-budget. Ha viszont diákok vagytok és számít a pénz, akkor ez nem fog gondot okozni.

Belépők. Ezek nem olcsóak, Tretyakov képtár úgy 3000 forint (ha diák vagy, kb. a kétharmada), a Kreml fegyvertára és egyéb látnivalói is külön-külön több ezer forintok. A Lenin-mauzóleum talán ingyenes. Nézzetek körbe, mit akartok megnézni, mert sok a látnivaló.

2015. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mindennel együtt max 100 ezerre gondoltam, de fejenként :)
2015. máj. 23. 13:41
 7/10 A kérdező kommentje:

A mindennel együttbe csak a vízum költségét ne értsd bele és a terveim szerint napi 1x meleg ételt ennénk, ha mást nem mekiben.

Ezer forintban

A repüőjegy 25

Kajálás 20

Szállás 35

Utazás 4

16 ezer forint maradna belépőkre. A fegyvertáron kívül a Vörös tér, Kreml és a moszkvai egyetem érdekel. Utóbbi kettő inkább kívülről. Persze a helyszínen is változhat, hogy mit akarunk még megnézni.

2015. máj. 23. 13:55
 8/10 tomala ***** válasza:

Egyébként az orosz nyelvtudáson is sok múlik. A Kremlbe például be tudsz menni akár ingyen is, ha eleget erősködsz, hogy te diák vagy, és a templomokba nem kérsz belépőt. Szinte minden intézmény pénztárosa megpróbálja bebizonyítani, hogy valamilyen kedvezmény valamiért neked nem jár. A Kremlben például 3 barátommal ugyanazon a héten három különböző áron voltunk bent, attól függően, hogy ki milyen pénztárost fogott ki, és mennyire tudott a lelkére beszélni.


Ami ingyen van még, az pl. a GUM áruház. A Megváltó Krisztus Székesegyházban nem emlékszem, hogy kellett-e fizetni. A Vaszilij Blazsennij nem volt ingyenes, az tuti.


A Kroska Kartoskában egy héjábanfőtt krumpli feltéttel 100-150 rubel volt két éve, az akkor 700-1000 Ft volt, ma kb. 500-750.


A közlekedésre szánt összegből vegyetek gyűjtő metrójegyet (csipkártya, jó a buszokra és a trolikra is), de hagyjatok pénzt a felszíni tömegközlekedés 90%-át kitevő iránytaxikra is, ami készpénzes rendszerben megy. Plusz orosz nyelvtudás esetén kifejezetten ajánlott a kényelmes, anyagilag előnyös és az orosz autók iránt érdeklődőknek felettébb érdekes illegális taxizás, azaz a civil autó leintése.

2015. máj. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos csak német és angol nyelvtudásunk van :(
2015. máj. 24. 00:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha spórolósak vagytok, jóval olcsóbban is megoldható. 35 ezret szántok fejenként szállásra: ez összesen egy 4 ágyas szobára 140 ezer forint 3 éjszakára (ennek harmada-negyedéért is vannak elfogadható szobák elfogadható helyen). Kajára én biztos nem költenék 3 nap alatt 20 ezret, feléért is bőven megoldható a dolog, ha számít a pénz. Inkább a belépőkre költenék többet, mert sok a látnivaló.
2015. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!