Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy érdemes pénz vinni Angliába?

Hogy érdemes pénz vinni Angliába?

Figyelt kérdés
2 hónapra megyek barátnőmmel Angliába egy kis nyári melóra, testvérem ott lakik szóval szállás az már van. Ott elfogadják a erste bankos visa kártyám? Külföldön internetről rengeteget vásárolok vele akkor nincs baj. Kb 100 000ft lenne rajta, az csak elég míg találunk melót gondolom. Vagy vegyem le és váltsam át pénzváltóban fontra? Hogy a jobb? Persze 10-20 000 ret készpénzben fontban viszek.

2015. jún. 9. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Bankkártya.
2015. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és elég lenne 100 000ft?
2015. jún. 9. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ingyen van a szállás, akkor csak azon múlik mennyit esztek. A tescoban nagyjából ugyanannyiba kerülnek a dolgok mint itthon. De icelandben van 90 pennys pizza, amiből elég 2 egy napra, ha nincs pénz.


Az utazás az ami drágább. Nem tudom mennyit fognak segíteni a testvéredék.. A fejenként 50ezer elég kevés. De ha nem tesznek ki az utcára és van kaja is ha megszorultok, akkor meg lehet próbálni.


Ja, és igen, ne váltsd át. Bankkártya. Kint mindenhol tudsz vele fizetni.


Ha tesóék nem etetnek, akkor én napi 8-10 ezer forintot számolnék. Ha 10 nap alatt találtok állást, akkor jók vagytok. Ha nem, akkor nem lesz elég a 100-as.

Ez egyébként úgy jött ki, hogy 5 font kaja és 5 font utazás per nap per fő. Ez tényleg elég minimál.


Bnőmmel, mi amikor kimentünk, 4 millióval indultunk neki. Csak az összehasonlítás végett.

2015. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még otthon váltsd ád és hozd ki kézpenzben. Nem nagy osszegrol van szó. Egyébként itt sokszor még a helyi bankok kártyái kozul sem fogadja el mindet (pl. boltban), magyar kártyával meg még rosszabb a helyzet.
2015. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó nem tudom miről beszél. A visa kártyát mindenhol elfogadják. Ellenben az itthoni pénzváltók úgy lehúznak hogy a könnyed kicsordul.
2015. jún. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért, gondolod ha Angliában veszi ki automatából, akkor ott nincs lehúzás? A magyar pénzváltók még mindig jobban váltanak.

Portugál barátaim vannak, az o kártyájukat nem fogadja el sok automata és bolt, pedig itteni bank! Legutóbb jött látogatóba pár barátjuk és kártyán volt csak pénzük. Egy óráig kerestek olyan automatát amely végül elfogadta.

2015. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kibocsátó bank személye mindegy, a kártya típusa a lényeg. A visát és a mastercardot minden angliai ATM és bank elfogadja.


Angliában is középárfolyamon váltják a bankok a pénzt, és a pénzfelvétel a legtöbb automatából ingyenes. A pénzváltók haszna pedig pont az, amennyivel drágábban váltanak a banki árfolyamtól. Gondolhatod, hogy nem ingyen dolgoznak.


Én több, mint egy évig éltem Angliában, és soha nem használtam készpénzt, egyedül a fodrászomnál. Még a piaci árusoknak is van termináljuk.

2015. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!