Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba melyik strand...

Horvátországba melyik strand homokos? Melyik város melyik strandja?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok pl. mint Brac szigete az aranyszarv, ott már voltam. És az aprókavicsos, de gyönyörű tiszta a víz, én ilyen helyre szeretnék utazni.

Tapasztalatokat szeretnék kérni, köszönöm!



2015. jún. 10. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Horvátország - adottságainál fogva - alapvetően nem homokos strandokból áll.


Persze, az utánam jövők ágálni fognak, mert ők láttak egy olyan partszakaszt, ahol volt homok is.

De mondd miért nem látod be a fenti tézist, és miért nem térsz el a nagy magyar csordától, hogy keress valami neked tetszőt?

Annyira nagy a Földközi-tenger...

2015. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az előző hozzászóló is írta, alapvetően nem homokos partszakasz jellemzi a horvát partszakaszt...

Több helyen mesterségesen feltöltött homokkal találkozol. Pl. Pula, Selce, Nin.

Splitben a Bacvice és Firule strand homokos (mesterségesen odahordott homokról van szó).

2015. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

KRK szigeten is van több kisebb homokos partszakasz.

Risika : Sveti Marak

egy aprócska félsziget déli töve.

[link]

/távol a civilizációtól, nomád strandolás/


Soline:

Egy nagyobbacska öböl KRK sziget ÉK-i részén

[link]

Inkább pocsolya mint beach.


Stara Baska

..kavicsos-köves /de nem csúnya...viszont meglehetősen spártai/

[link]


Baska

a sziget legnagyobb "strandközpontja"..ez is kavicsos

[link]

Itt már város is van a közelben.

2015. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Omis, a Cetina folyó torkolatánál.
2015. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem ülhetek jelenleg repülőre, és a közelbe szeretnék autózni, Szívesebben mennék a Cote d azur-re, vagy Magalufra, illetve a görög partokkal is ki lennék békülve, de jelenleg a horvát part ami a legközelebbi feltöltődést nyújtaná a család számára. Nekem tulajdonképpen tapasztalatokra lenne szükségem, ki járt már itt-ott, milyen volt. :) Tudom hogy kevés, kavicsos és sziklás partok vannak, VISZONT OLASZORSZÁG MÉG SZÓBA JÖHET ;) Nekem mindegy csak NE POCSOJA LEGYEN hanem szép tiszta víz, és ne szúrkálja szét a talpam mindenféle sziklás-köves sz....ág :D :)


köszi

2015. jún. 10. 13:30
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

ezek szerint a kérdező fizikából meg földrajzból is 1-es volt......mondjuk nincs egyedül,mert a horvátországos kérdések 75%-a az oldalon erről szól hogy hol van homokos part!?amikor köztudott,hogy jó ha az egész horvát tengerpartnak összesen van vagy 1km-i homokos partja,az is mind mesterséges!!!!kb mintha egyiptomba akarnék síelni menni..........

a másik dolog meg,hogy ha sziklás vagy kavicsos a part annál tisztább a víz,és ha homokos annál zavarosabb.......

2015. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Miért lennék fizikából meg földrajzból 1-es? Ezek szerint Te nem vagy tisztában azzal, mi az a Magaluf és Cote d azur, de akkor felvilágosítalak, mindegyikről! Magaluf Mallorca Földközi tengeren elhelyezkedő szigete! Utánna említett Franciaország gyöngyszeme, szintén Földközi tenger partvidéke. Gyönyörű településekkel,ismertebb buták számára is Monaco, Cannes, Monte Carlo és St. Tropez vagy St Maxime-melyek egyébként a világ legszebb strandjai közé tartoznak!

Tudtad ezeket?

2015. jún. 10. 14:33
 8/8 A kérdező kommentje:

Az ilyen tudatlan kötekedő embereket úgy utálom...

Én tapasztalatokat kértem, és NEM érdekel hogy mesterséges vagy nem mesterséges a homok, ahogy a kérdésem sem ez volt. Én is találtam számtalan homokos partot, és tapasztalatokat szeretnék. (IDÉZTEM MAGAMAT A KÉRDÉSEMBŐL)

2015. jún. 10. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!