Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol a legkönnyebb elhelyezkedn...

Hol a legkönnyebb elhelyezkedni, a Skandináv országok közül?

Figyelt kérdés

Dániába, Finnországba, Svédországba, Norvégiába? Azt olvastam, hogy mindegyik országba beszélik az angolt, viszont eléggé elvárják, hogy az ő nyelvüket is beszéld, és úgy van komoly esély arra, hogy munkát kapjon az ember, ha beszéli rendesen az ottani nyelvet. A fizetések tudom, h Norvégiába a legmagasabbak, viszont ott az árak is nagyon magasak, Svédország az hallottam, N.o.-nál talán picit gyengébb fizu, de Skandináviához képest alacsony árak. Finnország is gyengébb fizu és árak mint Norvégiába. Dániáról annyira nincs pontos infóm, elvileg az is elég olcsó, asszem főleg piák tekintetében. Tehát ezeket nagyjából tudom, de érdekelne, hogy hol a legkönnyebb elhelyezkedni? Mert ugye Angliába már nehéz menni, mert eszméletlen sok bevándorló van, és nem nézik jó szemmel őket. Viszont ezen országok közül, melyik az amibe, ha mondjuk az adott ország nyelvének megfelelő ismeretével kimegyek, egy egyszerű bolti eladó, takarító, buszsofőr stb.-stb. állásra, akkor a legvalószínűbb, h eltudok helyezkedni és szívesen fogadnak?


Köszi előre is, a normális válaszokat felpontozom!!! :)



2015. jún. 25. 00:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1: Finnország nem Skandináv ország.

2: Az infók nem teljesen pontosak. Mind a 4 ország nagyon drága. A fizetés mind a 4 helyen magas, de az adók is. (mind a 4 jóléti állam, amitt ugye az adókból biztosítanak.)

Szerintem kb. hasonló az életszínvonal, ha ki kell emeleni egyet én Norvégiát mondanám a legjobbnak. Plusz mind a 4-ben nehéz munkát találni. Szóval nekem ez lenne a mérvadó, oda menj ahol munkát kapsz.

Finnországról tudok a legtöbbet írni. Itt nincs olyan mint Németországban és Angliában, itt a finnek mindent elvállalnak. Az tény, hogy sok a bevándorló buszvezető vagy takarító, de ilyen munkát sokszor tanfolyam által kapnak meg az emberek, tanfolyamra viszont akkor tudsz menni ha van finn személyi számod. (magyarként akkor kapsz, ha van melód vagy ha a párod itt él). Az eladói munka itt annyira nem jöhet szóba.

Itt ilyen fizetéssel meglehet élni, de milliómos nem leszel. Helsinkiben alig alig lehet egyszobás lakást kapni 500-600 Euro alatt, az étel, utazás nagyon drága a szorakozás meg sem említve.

Svédországban rengeteg bevándorló van, Dánia, Norvégia és Finnország a sorrend.

2015. jún. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én norvégiába szeretnék majd kiköltözni, őgyhogy beböfögök ide, ha esetleg jönne még infó
2015. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Svédország akkor kb olyan mint Finnország. Nagyon nehéz munkát találni. A buszsöfőrök itt is leginkább bevándorlók. Eladónak simán elmennek a svédek. Nyelvet tudni kell. Ja és a lakásbérlás egyenlő a lehetetlennel.
2015. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, felpontoztam mindenkit... De, első: 1. Kb. tökmindegy, hogy Skandináv vagy sem, ha nem az, akkor nem is értem miért nem az, ha Dánia is az, tökmindegy, nem ezt kérdeztem... Másrészt azzal, hogy azt mondtam, hogy kevésbé drága mondjuk Finnország mint Norvégia nem mondtam, hogy ne lenne drága. A drága egyébként meg viszonyítás kérdése. De azt is tudom, hogy mind a négy helyen magasak a fizetések, az adókról is tudok és azt is tudom, hogy jóléti államok. Azt is tudom, hogy kb. melyikbe legmagasabb az életszínvonal, asszem írtam is róla... De ezek sem a kérdésemhez tartoztak, mert ezt csak leírtam, hogy ezeket már kb. tudom, de más érdekelne... amit le is írtál, pedig én is ugyanezt kérdeztem, hogy melyikbe a legkönnyebb elhelyezkedni... Finnországról kösz, hogy írtál és kösz a sorrendért is, de a többi nem igazán érdekelt, az árak meg hogy mennyire lehetek mondjuk Finno.-ba gazdag az sem.


Harmadik, akkor ha jól értelmezem, neked vannak személyes tapasztalataid Svédországról. Buszsofőrnek mennyire nehéz elhelyezkedni (mert ugye azt írtad, hogy annak mennek bevándorlók)? És még mennyi és milyen olyan munkák vannak mint a buszsofőr? Ahol inkább bevándorlók vannak és esetleg el lehetne helyezkedni?

2015. jún. 25. 23:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle sofőrre igény van. azért is a bevándorlók végzik, mert a munkanélkülieknek támogatják a képzést. Ha otthon megszerzed a jogsit, akkor biztos nem olyan nehéz, de volt itt egy bevándolró ismerős, akinek először taxiznia kellet, egy svédnek meg nem, elég volt a tanfolyam.

Targoncavezetői jogsi is jól jön, de mintha azt olvastam volna valahol, hogy nem fogadják el az otthonit. Újra kell vizsgázni.

Azt tudni kell, hogy mint EU állampolgár, nem sok támogatást kap az ember Svédországban.

2015. jún. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ!


Tehát akkor sofőrként, viszonylag könnyű elhelyezkedni? A taxizás is oké, nincs azzal semmi gond, nem feltétlen buszsofőr, bármilyen sofőr jó, sőt igazából, ahogy írtam az előző válaszomba, ha bármilyen sofőrhöz hasonló állást tudsz, vagy bármilyen állást ahol viszonylag könnyű elhelyezkedni, mint bevándorló Svédországba (vagy akár máshol ezen országok közül) akkor azt ne tartsd magadba :)!


A jogsis témát nem értem teljesen arra rákérdeznék! Mi jelentősége van annak, ha itthon leteszek egy jogsit? Akkor ott nem kell újra raknom? Ha újra kell raknom, akkor van valami jelentősége, hogy itthon már leraktam? Tehát akkor targoncából kell valószínűleg újravizsgázni... a többiről tudsz valamit? Köszi előre is a segítséget!

2015. jún. 26. 01:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok soför állást. Nézelődni kell a munkanélküli oldalán, de addig nincs értelme, amíg nem tanulod meg rendesen a nyelvet, mert mint pl busz sofőr erősen kommunkálni kell az emberekkel.

Sajna a jogsit sem annyira tudom. Magyar jogsit némi kézpénz fejében átcserélik. mivel EU jogsi. A targoncást azt hiszem nem fogadják el.

2015. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a jogsis infót. Félreértettél, nem akarom, hogy konkrét sofőr állásokat mondj :D xD. Olyanra gondoltam, hogy ha tudsz a sofőrhöz hasonló állást, ahol bevándorlókat is keresnek, szívesen fogadják őket, könnyen el tudnak helyezkedni, akkor azokat mondd nyugodtan. Tehát állástípusok, vagy hogy mondjam, nem konkrét munkák, címmel, meg telefonszámmal. Hogy mondjuk én írtam a bolti eladót, a sofőrt, meg asszem a takarítót, érzékeltetve azt, hogy nem orvosnak megyek ki, hanem szeretnék, valami egyszerű munkát végezni, ahova csak a nyelvtudás kell, de azért természetesen nem feltétlen anyanyelvi szinten. Akkor erre írtátok, hogy a bolti eladót elvégzik a svédek, ott, a takarítóról nem írtál, de írtad, hogy a sofőrök bevándorlók. Tehát gondolom őket szívesen látják ennél a munkánál, ha viszonylag jól beszélik a nyelvet akkor pedig könnyen felveszik őket, mert inkább őket keresik meg inkább ők végzik általánosságban az ilyen munkákat mint a svédek/et. Szóval ehhez hasonló munkákra gondoltam.
2015. jún. 27. 02:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!