Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kb 3 honap mulva ki akar...

Kb 3 honap mulva ki akar vinni ferjem engem es kisfiunkat ( 1 eves ) Angliaba h ott eljunk. Tapasztalatok? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
O mar volt kint 3honapot es most megint 3 honapig lesz, szerintetek el fogunk boldogulni? Vagy nem eri meg? Koltozott mar vki kis babaval Angliaba?Esetleg o birna addigra valami benefitet igenyelni? Fodraszkent dolgozik Londonban(Stratford) most egy szobat berel,de ha kimegyunk szeretnenk lakast berelni. A fizetese nem fix es ezert vagyunk kicsit bizonytalanok. Nagyon megkoszonnem ha valaki leirna tapasztalatait.
2015. júl. 3. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Benefitet csak csalàdi pótlékot kaphattok, ami 20.30 font hetente. Màs segélyre ne remènykedjetek, most kijövők 1 évig semmire nem jogosultak.
2015. júl. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első, de helyesbítem.Nem 1 évig hanem 2 évig nem jár semmi támogatás csak az amit alanyi jogon is járna. Családi pótlék, adókedvezmény.

Amit még nem ért tudni. Angliában 1 éves korig vannak otthon a gyerekkel. Utána bölcsi vagy fizetett babysitter. A szülők ha nincs nagyszülő felváltva dolgoznak part time-ban. Az Ovi csak 4 órás. Itt ha van is olyan óvoda ami 8 óráig tartja a kicsiket az megfizethetetlen. Az óvodáért fizetni kell. Nagyon erősen meg kell gondolni, hogy ha egyikőtöknek sincs fix munkája, akkor vállaljátok-e a rizikót. Lakást sem könnyű bérelni mert ahhoz állandó és rendszeres munkabért várnak el.

2015. júl. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg nagyon nehéz gyerekkel. Neked is gyorsan találnod kell melót, ha meg akartok élni. Azt nem tudom, hogy ha elkezdene járni oviba a gyereketek, akkor járna e rá támogatás, mert alapjáraton járna, meg járna akkor is némi, ha otthon maradnál vele, de egyikőtök dolgozna-min16 órát/hét. De így, hogy most a friss húsoknak 2 évig nem jár, így valószínű az óvodára se kapnátok támogatást. Fodrászos fizetéssel Londonban nem hiszem, hogy meg lehet élni egy gyerekes családnak úgy, hogy nem jár nekik a támogatás. Az óvodák vagy délelőttre, vagy délutánra, vagy egész napra veszik be a gyereket, fix óráig vannak, nem lehet úgy, hogy 2 órát a délelőttből, 3 órát a délutánból fizetsz ki. Ha így kellene neked a gyerekfelügyelet, akkor egész napra ki kellene fizetned. Én kisvárosban lakom, pár éve volt 140 teljes nap, teljes hétre fontban. De Londonban szerintem meg van az 180 is. A minimálbér 8 órában meg 200 körülre jön ki. Szóval gyanús, hogy az egyik fizu megy az óvodára és akkor a másik fizuból albit, kaját, ruházkodást kell fizetni, meg a tömegközlekedést....Londonban. Fodrászok meg nem keresik agyon magukat.

Így nem mennék.Rettentően kockázatos, de én inkább úgy mondanám, szinte biztos a fuccs.

Ha kapnátok támogatásokat és lenne neked is melód 8 órás, akkor azt mondanám, hajrá, nehéz lesz, de kis szerencsével túlélhető, de így, felelőtlenség lenne belevágni.

2015. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szép napot kívánok! Ha Londonban szeretnétek elhelyezkedni és egy saját házat kivenni, akkor kb £800-at kellene fizetnetek és erre általában jönnek az ilyen-olyan tax-ok amit fizetni kell. Nos nem tudom mennyit keres a férjed, mint fodrász, de ha vesszük az óvodát. Az óvoda Londonban £200 körül van egy egész napos (8 órás)/hét. Ha ezt megszorozzuk 4-gyel, akkor durván £800. Erre jön még a közelekedés. Egy heti bérlet Londonban £30 körül van, ez zónafüggő. Ha ti mindketten utazni szeretnétek, akkor egy hónapban £240 lenne a bérlet kettőtöknek. Erre jön még rá a ruha, a szórakozás, az étel, de ha mondjuk az Icelandben vásároltok fagyasztott ételeket, akkor viszonylag olcsón jöttök ki, de ami olcsó az olyan is. (Természetesen egy Iceland és egy Morrisons között van egy kis különbség.) Nem volt még gyerekem, de szerintem egy 1 évesnek nem tenne jót az ilyesfajta fagyasztott dolog, így neki külön ételt kell venni. Ez egy hónapra durvan £200-250 között van. Ha ezt így mind összeadjuk, akkor kijön £2040+a ruha etc, amely egy kicsit húzós, DE megoldható. Ha te is és a párod is teljes munkaidőben dolgoztok, akkor minimálbérrel is £2400 körül jön ki. Talán az egész fizetésetek megy el, és nem tudtok félrerakni nyaralásra. Természetesen ezt gondoljátok át alaposan, hogy tényleg neki akartok e vágni. Ha nincsen NI számod, akkor, ha anélkül dolgozol, akkor elég sok adót kell fizetned, de ha meglesz az NI számod, akkor visszakapod annak az adónak a töredékét. Ha rendelkezel NI számmal, akkor kezdhetsz el dolgozni teljes munkaidőben (ugyanis NI szám nélkül csak 4 órákat dolgozhatsz), de nem is biztos, hogy kapsz munkát. Itt minden a nyelvtudásról szól. Ha csak egy alapszinten tudsz, akkor rögtön felejtsd is el az egészet és tanuld a nyelvet, mert sajnos 1 milliónál több lengyel van feketék 100 ezrei Londonban, akik ugyanúgy munkát keresnek. Remélem tudtam valamennyi információt adni. (Az árakat, csak tájékoztatásképpen írtam, nem pontos mindegyik)
2015. júl. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Gyerek nélkül nem lenne gond, de így sztem hagyjátok.
2015. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!