Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan kérhetek kiskorú...

Hogyan kérhetek kiskorú lányomnak új útlevelet a konzulátusnál, ha csak egy szülő van jelen?

Figyelt kérdés

Új útlevelet igényelek magamnak és lányomnak a Holland konzulátuson, de utána néztem és csak akkor kaphat útlevelet, ha mind a két szülő jelen van. A helyzet az, hogy az apja rég eltűnt, gyámhatóság nem találja, nem volt hajlandó lemondó nyilatkozatot aláírni. Még a kislány születése előtt tűnt el és azóta sem hallottunk felőle, ez több mint 6 éve történt. Ezek alapján kaptam még Magyarországon egy egyedülállósági bizonyítványt és a kislány anyakönyvi kivonatából is teljesen kitörölték (Tehát az apa neve helyén nem szerepel semmi).


Ezzel a bizonyítvánnyal megigényelhetem egyedül is az útlevelet? Hisz nincs más aki szülői felelősséggel tartozik érte.


Előre is köszönöm a választ!



2015. júl. 29. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez marhaság, amit leirtal, ugyanis az anyakönyvi kivonatbol nem törlik az apát, ha azzal házasságban éltél, vagy ha apasági nyilatkozatot tett. A másik, valahogy az első útlevelet is megcsinaltattad, ahhoz kellett hogy legyen igazolás arról, hogy eljarhatsz egyedül.
2015. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem marhaság amit leírtam, nem éltem soha házasságban azzal az emberrel. Az anyakönyvi kivonatot a szülés előtte órákban írják meg és adják oda. Akkor a hölgy megkérdezte, hogy mi a helyzet az apával és mivel a szituáció bonyolult volt így fogták és nem írták bele. Illetve a kislány az én nevemre került automatikusan. Elnézést a szóhasználatomért, nem kitörölték, hanem jószerével bele sem írták.


Másrészt ha végigolvastad volna a kérdésemet, leírtam, hogy *új* tehát nem újra igénylés hanem teljesen új útlevél, vagyis még sosem volt neki. Személyigazolvánnyal jöttünk ki Hollandiába amihez pár éve még nem volt szükség mindkét szülő jelenlétéhez, gondolom még most sem.

Harmadrészt, szintén, ha elolvastad volna figyelmesen amit írtam az is kiderül, hogy az apja eltűnt és semmilyen nyilatkozatot nem volt hajlandó tenni. A mai napig nincs hírünk róla.


Tehát ezek alapján a válaszodat megköszönöm, de sajnos egyáltalán nem segített a problémán.

2015. júl. 29. 11:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt, hogy "eltunt", tudod bizonyitani? Kell valami birosagi hatarozat ami kizarolagosan neked iteli a gyermekfelugyeleti jogot, ugy lehet, kulonben nem.
2015. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor megegyszer : a születési anyakönyvi kivonat születés után készül, nem előtte. Apa neve akkor kerül bele, ha vagy házasok vagytok, vagy volt apai elismero nyilatkozat. Törölni az apát nem törlik.

Amit tennéd kellett volna már évekkel ezelőtt: bíróságon kérni a gyermek felügyeleti jogát. Most is lehet. Mondjuk ezt külföldön nem tudod elintezni, haza kell menned Magyarországra. Ehhez a személyi továbbra is elég. Sőt, amíg uniós tag mindkét ország, elég is lesz. Miután 6 éve nincs kapcsolattartas, erre hivatkozva kérheted a gyerek feletti kizárólagos szülői felügyeletet és ezzel mindent intezhetsz.

2015. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy meg holland konzulatus nem illetékes, ha a gyereke magyar állampolgár, max a hollandiai magyar konzulatus. De valóban, kérik vagy a másik szülő jelenlétét, vagy a hivatalos, jogerős végzést a másik szülő felügyeleti jogának megszüntetéséről
2015. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs az anyakönyvi kivonatban feltüntetve az apa, akkor jogi értelemben nincs is. Tehát a szülői felügyeleti jogokat az anya gyakorolja, értelem szerűen az útlevél készítéséhez is csak az o aláírása kell. A konzulátuson mit mondtak erről?

Milyen lemondó nyilatkozatról beszélsz kérdező? Gyerekről lemondani csak akkor lehet, ha a másik fél házastársa örökbe akarja fogadni. Azt írtad; hogy se házasok nem voltatok, se apai elismerő nyilatkozatot nem tett, így az anyakönyvbe sem kerülhetett bele, csak legfeljebb egy általad kitalált személ neve.

2015. júl. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!