Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dubrovnikba szeretnénk menni...

Dubrovnikba szeretnénk menni Szerbián keresztül, mennyire ajánlott arra menni?

Figyelt kérdés
Szegedről indulunk Dubrovnikba, éjfél körül indulnánk és szeretnék infókat az útvonalakról, utak minőségéről,tapasztalatokat, mennyire szerpentines, kanyargós? Megéri arra menni vagy inkább menjünk végig a Horvát autópályán?

2015. aug. 2. 22:42
 1/8 anonim válasza:

Ugyanezt tervezzük mi is. Valakinek tapasztalata van?

Amit remélek, hogy éjfél után már talán nincs nagy várakozás a röszkei határon...

2015. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tóth Jözsef válasza:
2 éve voltam Szarajevon át Mostár Neum és úgy mentünk át Duvrovnikba utak jó minőségűek egy kicsit kanyargos de lehet menni
2015. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Nem tudom, hogy meg aktualis-e a kerdes, de en Szerbian es Bosznian keresztul mentem ket hete Dubrovnikba (Brassobol), es megeri arra menni. Eloszor en is paraztam, ugy kepzeltem, hogy mindenki kessel a szajaban maszkal es a tetokrol radugranak a partizanok; de mindenki abszolut kedves es rendes volt. :)


Szerbiaba Fehertemplomnal leptunk be, es Mokra Gora-nal leptunk ki (ez utobbi faluban erdemes megnezni a Drvengrad-ot es a kisvasutat).


Boszniaban a Drinat, majd a montenegroi hatart kovettuk; fantasztikus a taj, es nagyon erdekes hangulata van. Hatalmas hegyek, sziklafalak, volgykatlanok. Rengeteg szetlott, felgyujtott varos, falu, gyar... amolyan Operation Flashpoint feeling-je van. A hegyi utak eleg keskenyek, de jol vannak megcsinalva, es jelolve.


Dubrovnik viszont borzalom a rengeteg turista miatt. Reggel 7-8 korul meg korul lehet setalni az ovarosban (bar par helyrol akkor is elzavartak, mert filmet forgattak), de 9 utan jon az aradat, es az egesz ovaros ugy nez ki, mint egy heringes doboz. Ettermekben nincs hely, buszokra nem lehet felszallni. Remalom volt. Inkabb menjetek valami nyugisabb helyre, pl Plitvicei-tavak, Krk sziget. :)

2015. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja es meg par dolog:

- NEM kell utlevel, se Szerbiaba, se Boszniaba.

- A horvat autopalya amugy nagyon draga (bar ez ertheto is, a minoseget es a technikai megoldasokat latva).

2015. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kell autópálya díjat fizetni az E73 úton, nem tudom az autópálya vagy autóút? Melyik útvonal a legjobb, vagy csak ez az egy van? Köszi.
2015. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az E73 egy resze autopalya (horvat A5), ha ezen mesz, akkor kell fizetni.
2015. szept. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De mennyi km autópálya? És arra mennyi ft? Ahol nincs autópálya, ott milyenek az utak, mennyivel lehet haladni? A google 8 órát ír Splitig az annyi kb?
2015. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, en nem arra mentem. A wiki szerint az autopalya 50 km, es 30 kuna (kb 1200 Ft) a dij.
2015. szept. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!