Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiába Erasmussal; BSN...

Hollandiába Erasmussal; BSN number?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ha 4 hónapnál több ideig tartózkodom az országban, be kell regisztrálni az önkorm.-nál, így kaphatok BSN numbert. De nekem igazából nincs szükségem az általa nyerhető szolgáltatásokra, illetve nem akarok a kiállítására szükséges anyakönyvi kivonat fordításra meg apostille-re ennyi pénzt kiadni... Muszáj ezt megcsináltatni? Mármint a hivatalos szervekkel kerülhetek emiatt összetűzésbe?

2015. aug. 3. 14:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, max 5 és fél hónapig leszek ott...
2015. aug. 3. 14:01
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem muszáj megcsináltatni.


[link]

2015. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
ha nem akarsz dolgozni, akkor se biztositas se BSN szam nem fog kelleni. Ennek ellenere lehet hogy majd fogsz kapni egy BSN szamot amikor regisztralsz a varoshazan, de ennek nem szabad hogy plusz koltsege legyen.
2015. szept. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A regisztráció ingyenes, viszont a z anyakönyvi kivonatot fordittatni kell -kivéve, ha új típusú- illetve kell rá Apostille
2015. szept. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, közben megjártam az országot, nem kötelező (ill. csak annyira, mint itthon). Akkor kell, ha valaki ott akar dolgozni, vagy bankszámlát nyitni, biztosítást kapni (arra jó az európai kártya is).
2016. febr. 23. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!