Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire biztonsagos manapsag...

Mennyire biztonsagos manapsag Belgradbol Becsbe kozvetlen nemzetkozi jarattal utazni? Azon is vannak "jövevenyek"?

Figyelt kérdés
Van egy serbiai baratom aki meghivott magahoz egy hetre viszont en felek az uttol, nem az oda, hanem a vissza uttol, hogy ezek az emberek felszallnak a vonatra, beugralnak az ablakon, tolakodnak, nyomorognak meg aztan nem szeretnek ilyen emberek tarsasagaban utazni, nem vagyok rasszista de azert ok megsem olyan kozegbol jottek mint en raadasul az "illatuk" sem tul kellemes. Kell-e ettol tartanom? Vagy az ilyen nemzetkozi jaratokat meg nem szalltak meg? Ott meg rend van?

2015. aug. 26. 00:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolkozz kicsit. Nekik nincsenek irataik. Tehát nem léphetik át legálisan a határt. A vonat átmegy a magyar-szerb határon, ahol ellenőrzés van. Akinek nincsenek iratai, az nem száll nemzetközi vonatra. Főleg, hogy itt az EU határáról van szó, ahol fokozott az ellenőrzés, míg mondjuk Ausztria felé elméletileg lazább, mert schengeni ország, ott mégis ugyanúgy van ellenőrzés a vonaton, csak nem a határállomáson, hanem a vonatút alatt bármikor. Tehát te egy nemzetközi, helyjegyköteles (előre foglalandó) vonaton nem fogsz menekültekkel utazni. Egyébként ha találkoznál velük akkor sem kell félned, mert ők tovább akarnak állni nyugatra, így mindent megtesznek azért, hogy nehogy itt marasztalják őket a magyar hatóságok például letartóztatással. Tehát egy magyar állampolgár -pl. cigány- hamarabb fog kirabolni, mert ő kvázi itthon van, viszont a menekült igyekszik csendben meghúzódni és alkalmazkodni a magyar szabályokhoz. Ha láttad volna őket testközelből, mint én látom naponta Pesten, akkor láthatnád, hogy az itt nagy számban látható fiatal férfiak meglepően tiszták és ápoltak, jól öltözöttek. Csak az eltérő bőrszín miatt tűnnek ki a pesti tömegből. Állítólag ők muszlimok, de én még egyetlen szakállast sem láttam köztük, tehát még ebben is igyekeznek felvenni az európai stílust. Ha félned kell valakitől, az nem a menekült, hanem a saját bűnöző rétegünk.
2015. aug. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

Nincs mitől tartanod.

Amit viszont megtanulhatnál, a szerbiai barátot sz-szel írjuk, a jövevényeket menekülteknek nevezzük, akik épp olyan emberek, mint te vagy én, és ráadásul kevesebb közszolgálati agymosást kellene nézned.

2015. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első jól írta. Ők nem a kijelölt határátkelőkön jönnek át, hanem olyan részeken, ahol nem ellenőrzött a határ. Tehát a zöldhatáron. A vonaton nem fogsz velük találkozni.
2015. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!