Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy Budapestnek olyan különleges fekvése van?

Figyelt kérdés
Csak mert szerintem annyira nem kivételes, mivel Prágában vagy Pozsonyban is ugyanolyan, hogy ott van a folyópart a várral és a dombok/hegyek.

2015. aug. 29. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

A fenti állítást olyanok mondhatják, akik nem igazán hagyták el a lakókörzetük 20 km-es körzetét az életben.

Szerencsére kihalófélben van ez a fajta valami.

2015. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Párizs is hasonlít, de mondjuk nem meglepő, ha egy város víz mellé épül. Termálvizek miatt viszont szerencsésebb az említetteknél.
2015. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Pozsonynak van egy csöpp belvárosa, többi lakótelep. Azt ne vegyük ide.


Prágáról meg még senki nem mondta hogy csúnya város lenne, nekem is kedvenc városom. És ezzel ki is van lőve a sor...


Egyetlen dolog ami szerintem Budapesten szebb mint Prágában, hogy Prágában csak a Károly-híd gyönyörű, Budapesten meg szinte minden híd szép.

2015. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon szép város Pozsony is és ott is van 2 érdekes híd.
2015. aug. 29. 16:22
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Azért különleges a fekvése, mert a Duna mindkét partján épült. Pl. a tulajdonképpeni Bécs csak a Duna egyik partján fekszik.
2015. aug. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem sincs benne semmi különleges, vannak azért szebb városok is Európában. :)
2015. aug. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
London és a Temze is ilyen.
2015. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Hát azért Pestnek lényegesen jobb panorámája van a budai dombokról, illetve maga a dombvidék is sokkal jobban mutat, mint a jóval kisebb hegyekkel megáldott Prágában vagy Pozsonyban.


London meg Párizs pedig gyakorlatilag sík vidéken fekszenek.

2015. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Mert páratlan panorámával rendelkezik BP
2022. máj. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!