Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a nagy hajó (cruiser) utazásokról?

Figyelt kérdés
Nagy álmom válna valóra, ha utazhatnék egyszer egy ekkora hajón, bárhol (persze minél közelebbi tengerpartól Mo.-hoz). Akinek van tapasztalata, vagy tud hasonló utakról szívesen meghallgatnám. Mennyibe kerülnek az utak?

2015. aug. 31. 23:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Ismerek olyat, akinek a rokona volt ilyenen. :)

Egyébként itt nézz szét:

[link]

Ahogy néztem, 500 és 1600 dollár között vannak az árak. A legtöbb ilyen hajó Velencéből indul.

2015. szept. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem soha nem érdekeltek az ilyen hajók és a hajóutak, de most egy olyan kikötőben dolgozom, ahol nyáron több ilyen cruiser befut. Fantasztikus a méretük, most már én is úgy vagyok vele, hogy egyszer ki kell próbálni.

De ha részt veszel ilyenen, akkor inkább spórolj tovább, de a legnagyobbon menj. Az előző jó linket adott, ennek a társaságnak a hajói is futnak be hozzánk. Itt vannak a hajók: [link] , a Quantum vagy az Oasis amit érdemes választani, azok brutálisan nagyok. Télen a Karib szigetek környékén cirkálnak, de nyáron itt vannak a Földközi tengeren.

2015. szept. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen voltam Royal Caribbean-nal. Nem vagyok egy nagy hajós, de nagyon tetszet! Szerintem a legjobb, hogyha szeretnél sok mindent megnézni, de nem szeretnél sokaáig maradni. Én Malajziában voltam így. Ami érdekelt azt simán megtudtam nézni: Patronas tornyok, ebéd egy malaj étteremben, Batu caves, aztán Langawiban úszás, plusz túra a tengeren. Nagyon jó volt.

Nem olcsók, viszont az árban minden benne volt. Napi 3x voltunk étteremben, plusz ingyen egész nap volt snack, fagyi, hotdog, tea kávé.

Plusz rengeteg szorakozás: mozi, gym, sportpálya, korcsolya, showk stb.

Ajánlom az erkélyes kabint, drága, de nagyon megéri.

2015. szept. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nézz körül. Mi Genovából indultunk eddig 2x az Msc társasággal. Szerintem nagyon jó utazási forma, a gyerekek is nagyon élvezik. Több társaság indul Velencéből, talán Triesztből is, ha fontos, hogy közel legyen. Tudsz erre is keresni.

És én is ajánlom a balkonos kabint, ha belefér, azt foglalj, nagyon jó.

2015. szept. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavaly Kanadából mentünk Alaszkába. Nagyon jó volt. Nem volt erkélyes kabinunk, hiszen nagyon hideg volt. Egy hétig mentünk vonattal egy nemzeti parkban, utánna egy hétig a hajón. All inclusive ellátás volt, de az extra programokra (gleccser mászás, bálna nézés, kutyaszán, stb) fizetni kellett.
2015. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#4: Én is néztem a hajósutakat, Genovából az MSC-nél, valóban jónak néznek ki. Genovába, hogy jutottatok ki, vonattal? Illetve milyen extra költségek merültek fel az út alatt, ha szabad kérdeznem?
2015. szept. 2. 00:57
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok: Genova leginkább autóval elérhető (mi úgy megyünk, 2 felnőttnek+2 gyereknek a legkényelmesebb). Repülővel mehetsz még Milánóig, onnan le vonattal vagy van msc transzfer busz.

Van egy díj amit befizetsz az irodában (sajnos egyénileg még nem tudsz Mo-ról foglalni az Msc-nél), abban benne van a szállás, étkezés, kikötői illeték. Ezért kapsz gyakorlatilag bármikor enni, inni pedig vizet, bögrés kávét, teát. Van svédasztalos étterem, ahol gyakorlatilag van egész nap étel, reggel, ebédidőben és vacsoránál rengeteg, de napközben sem lehet éhen halni, szendvicset, pizzát mindig lehet találni. Van ültetéses étterem, szintén az árban, reggeli-ebéd-vacsora időben. Van szobaszervíz, az a foglalt kabin kategória függvényében fizetős vagy ingyenes. Ha balkonos kabinod van, érdemes 1x ott reggelizni. Egész napos animáció, színházi program vacsora után szintén alap.

Amit a hajón fizetsz, az a kötelező borravaló (napi 7-8 €/fő), autó parkoló, ha a társaságnál foglalsz (90-110 €/hét), italok (ez elég sok lehet, ha elengeded magad, de vannak italcsomagok, érdemes előre kalkulálni), fedélzeti költségek (boltok, fizetős spa részleg, kaszinó, szervezettt kirándulások, fizetős étterem, cukrászda), magadnak szervezett kirándulások (ezeket azért lehet előre jól kalkulálni, csak egy kis időt kell rá szánni utazás előtt).

Ha eszedbe jut még valami, kérdezz, hátha kifelejtettem valamit.

2015. szept. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kifejtetted! :)

Igen az autó a parkolás miatt problémás, nem egy olcsó dolog, bár igaz, hogy a vonat, transzfer busz se olcsóbb.

Azért örülök, hogy ez jó részt all inclusive és csak az extrákért kell fizetni.


Az érdekelne még, hogy nem tudom ti milyen utazáson voltatok, de a megállóhelyeknél(kikötők, ahonnan tovább folytatja később az útját) ott a városba mennyi időnk van, illetve bármikor felmehetek a hajóra és lejöhetek róla, a kiránduló idő alatt? Csakhogy nehogy már a városba kajáljak, ha a hajón ott a temérdek kaja.

2015. szept. 2. 23:45
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
A hajosutak.com részletesen leírja a menetrendet, vagyis az érkezési és a távozási időt minden városnál. Ebből könnyen ki tudod számolni, mennyi időd van egy adott helyen. A ki- be mászkálás nem hiszem, hogy olyan egyszerű, ezek bazi nagy dögök, nem tudnak a part közvetlen közelébe menni (Kotornál láttam egyet parkolni), úgy viszik ki az embereket kisebb hajókkal. Javaslom, hogy érkezés előtt kajálj be rendesen, így a kirándulás alatt nem leszel éhes, aztán ha visszaérsz, megint zaba. :)
2015. szept. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok: Mi a Földközi tenger nyugati részén voltunk mindkétszer, Genovából arra indulnak a hajók, Velencéből meg a keleti részre. Jártunk már így Rómában, Nápolyban, Szicíliában 2x, Tuniszban, Barcelonában, Marseilleben, Ibizán és a francia riviérán. Ha kinézel egy utat előre tudsz részletesen tájékozódni pl az msc honlapján a kikötési időkről. Ritkán van kishajós kiszállítás, csak ott, ahol nem tud kikötni nagy hajó (Santorini, Villefrance sur Mer pl) ott a kikötési időben tender megjegyzés van, ha kikötőben áll, akkor docked. Ezek nagy hajók, általában nem belül a városokban tudnak megállni. Kivétel talán Nápoly, ahol ahogy kiszállsz a hajóból, egyből a belvárosban vagy. Rómában egy óra busz/vonatút a város.

Az általános az, hogy a kikötési idő vége előtt fél órával kell visszaérni legkésőbb a hajóra, de ezt képtelenség elfelejteni, ezer helyen ki van táblázva amikor kiszállsz. Általában előbb kötnek ki, amikorra kikötést jelez már lehet kiszállni. Magára a ki-/beszállásra időt kell szánni, egy nagyobb hajón van kb 3000 utas, msc-nél egyesével ellenőriznek visszaszálláskor mindenkit és minden csomagot. Ha városban köt ki, akkor igen, vissza lehet jönni ebédelni, utána megint ki, csak ez nem mindenhol ilyen egyszerű. Mi általában jól bereggeliztünk, utána elég volt egy fagyi, szendvics, nagyon kevés helyen ebédeltünk külön. Szerintem nagyon jó utazási forma, csak vigyázz, mert megfertőz :)

2015. szept. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!