Kezdőoldal » Utazás » Európa » Cipruson mit szabad és mit...

Cipruson mit szabad és mit nem és milyen ételeket esznek ott?

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit szabad és mit nem??? Ezt nem értem... Nem szabad lopni, embert ölni... ilyesmikre gondolsz?

Cipruson a török és a görög kultúra keveredik, némi angol beütéssel... Ennek megfelelően török és görög konyha dívik...

2010. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy melyik része Ciprusnak. Ugyanis az országot megközelítően vízszintesen kettészeli egy határvonal. Felül török ciprióták, alul görög ciprióták élnek. Alapból mindenki tud angolul. A közlekedés fordított, mint itthon. A templomokba csak fedett karral és lábbal mehetsz be.(nem top és rövidnaci!), muzulmánok. Érdekes reggelente a müezzin hangjára ébredni, ha van a közeledben mecset. Az éttermekben a kaja átlagos, hiszen a túristákra építenek. A török kávé szerintem szörnyű. Szabad alkudozni, de ne szóldd le a török étteremben a kaját, mert megsértődik a tulaj.
2010. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és ne ijedj meg az állandóan jelen lévő katonáktól, még mindig területharc folyik.( a férjem ott volt ENSZ katona, nála voltam kinn.)13:59 vagyok...
2010. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezekre voltam kíváncsi:D
2010. márc. 15. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!