Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egyedül Budapestre jellemzőek...

Egyedül Budapestre jellemzőek azok a körfolyosós, belső udvaros, gangos elrendezésű házak, amik a belváros területén találhatóak?

Figyelt kérdés

Bécs pl. hasonló jellegű város, de én ott még nem találkoztam ezzel a körfolyosós elrendezéssel a századelőn épült paloták esetében.

Ilyesmire gondolok:

[link]


2015. szept. 29. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Igen, városrész méretekben mindenképp budapesti sajátosság, egy-egy folyosós van máshol is. Érdekes, hogy az utóbbi években ha nem is körbe, de a külső folyosó szakaszok újra megjelentek.
2015. szept. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem is helyi jellegzetesség, főleg ekkora mennyiségben.
2015. szept. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az ipari forradalom (korai 1900-as evek) soran olaszorszagban epitettek nagy tomegben ilyeneket, kifejezettel alsobb tarsadalmi osztalyok szamara (ertsd: melosok), kozos hasznalatu erkellyel (ami ugye a fuggofolyoso), illetve kozos kiszolgalo-helyisegekkel mint WC, mosokonyha, stb. Innen kerult at Magyarorszagra is.
2015. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3 ez érdekes- közös erkélyek? hol taláni erről valamit? azok is körbefutottak körbezárva egy udvart, amelyben jellemzően egy ecetfa nő?
2015. szept. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A 'kozos erkely' alatt magat a folyosot ertettem.


'casa di ringhiera' neven tobbet talalsz a temaban

2015. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!