Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan juthatok el Észtországb...

Hogyan juthatok el Észtországba nagyon-nagyon olcsón?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít nagyon-nagyon olcsónak?

Én tudok egy viszonylag olcsó megoldást, ez kb 50ezer Ft oda-vissza.

Időben (2 hónapra előre) lefoglalod a vonatjegyet Budapestről-Varsóba, ez 29 Euro.

Amint megérkeztél varsóba, veszel egy buszjegyet a vasútállomáson(Ez fontos, mert ez a vonatpotló busz olcsóbb) Vilniusba. Vilniusba megérkezve a vasútállomás előtti téren található Eurolines irodában megveheted a tovább buszjegyet Tallinnba. Ha érdekel ez az eljutási mód részletesebben, akkor majd holnap megírom:)

2010. márc. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 omadjoe ***** válasza:

kamion stoppolással?

sokan mennek igy. én sokat franciában, és spanyolban láttam. volt aki észak spanyolbol, csehországba ment kamionstoppal. de én nem vittem el senkit, mert:

1. nem arra mentem amerre ők

2. köv. parkoloba, v. ott megálltam 11 orás pihire.

3. olyan hobo ruhában voltak, h. a ruhák simán megálltak egyedül

4. néhányan olyan sok cuccal akartak felszállni, hogy nem lett volna helyem vezetni.

5. a cég ahol doliztam, a stoppos felvételt tiltotta. :S

6. néha nagyon késön vettem észre a stoppost.

2010. márc. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Oda-vissza repülővel is meg lehet úszni Tallinnt 50e Ft-ból minden járulékos költséggel együtt. Tehát nem érdemes az elsőt választani.
2010. márc. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Budapest-Tallinn most néztem, 2 hónapra előre 68235Ft oda-vissza. Ez a legolcsóbb.
2010. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ez természetesen a repülő.

Szóval a buszos egy 20-assal olcsóbb.

2010. márc. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na megnéztem neked a konkrét árakat. A vonat ugye 58 euro oda vissza, ez kb 15000Ft. A Varsó-Vilnius busz oda-vissza 44 euro, ez kb 11ezer Ft, míg a Vilnius-Tallinn busz 108 litas egy irányba, ami oda vissza 216, és ez kb 14ezer Ft, vagyis az egész egybe kb 40ezer Ft oda vissza, Budapesttől Tallinnig.
2010. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ryanair elvisz Pozsonyból Stockholmba repülővel 12 euróért. (Persze attól függ, mikor).

Silja line elvisz Stockholmból Tallinba kompon 40 euróért (egész éjszakás mutatvány; remélem még aktuális, foglalás most épp nem műxik rá a neten).

Állítólag létezik olyan európai vasúti kedvezménykártya, ami ezt még lefelezi, de gondolom te sem rohangálsz ilyennel.

Eddig oda-vissza 104 euró.

Valahogy Stockholmban is közlekedned kell, úgyhogy összesen gondolom olyan 30 ezer körül jön ki.

Plussz Pozsonyba is el kell jutnod, úgyhogy Békéscsabáról valószínűleg nem célszerű megoldás, Győrből annál inkább.

Pl. Bp-Pozsony csehbuszéknál odavissza 4500 diákkal 5000 anélkül.

így már mondjuk annyival nincs 40 alatt...

wizznél viszont van elszórva 4000-ért közvetlen jegy Bp-ről Stockholmba, ha van türelmed, lehet, hogy pont találsz jót :D

és az is lehet, hogy onnan meg Tallinba nem a hajókázás a legcélszerűbb, én csak azért gondoltam rá, mert egyszer egy nagyon-nagyon extra-low-budget csoportos kiránduláson is azzal mentünk.

Jó utat ;)


Vad kombó, de ki tudja, hátha pont megtetszik...

2010. márc. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!