Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt valaki, aki Positanoba...

Van itt valaki, aki Positanoban lakik, vagy járt már ott vagy otthon van Positanoban, az ottani életben?

Figyelt kérdés
A kérdés konkrétan csak ez: mennyibe kerül egy ház Positanoban? Vagy egy lakás... egy lakható terület. Bármi, amit meglehet venni úgy, hogy ott élni lehessen.

2015. nov. 5. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Voltam nyaralni 10 napot Positanoban, és hoztunk is pár ingatlanos újságot. Na nem vásárolni, csak álmodozni, és nézegetni a szép képeket. Drága terület, mert a hagyományos látkép megőrzése miatt csak nagyon korlátozottan engednek új épületeket emelni. Amúgy a neten is tudsz nézelődni:

[link]

[link]

2015. nov. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és mielőtt megörülnél, a 10-20ezer eurós lakásoknál nem a teljes tulajdonjog eladó, hanem egy-két hetes üdülési jog. Ami tényleg a tiéd lehet, az olyan 500 ezer eurónál kezdődik. Az egyik oldalon tudsz angolra is váltani, ha nem értesz olaszul.
2015. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért pont Positano? Annyi szép hasonló kisváros van a környéken.(Pl Amalfi)

Nekem is nagy álmom lenne ez a környék,de nagyon drága sajnos.

2015. nov. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: azt hiszem, ez

esetben jó pár évig kell güriznem, míg sikerül 500 ezer eurót szereznem =]


Második válaszoló: megfogalmazhatatlanul gyűlölöm a hideget. A tél szép, a tél jó, de gyűlölöm a hideget, és mindenképp olyan helyre akarok költözni, ahol az év minden napján meleg van (vagy ha nincs is meleg, de egy a fő: NINCS HÓ!).


Olaszországba a romantikája, a hangulata miatt vagyok szerelmes, régen voltam Velencében, még mindig Olaszba vágyok... tengerpart mellé szeretnék költözni, egy olyan helyre, kisvárosba, ami színes, és Positano nagyon tetszik nekem.

2015. nov. 6. 00:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ez esetben Positanot nem ajánlom. Összebarátkoztam a lánnyal, akiknél laktunk, folyamatosan beszélünk. A tél hűvös és nagyon esős, szinte ki sem tudnak mozdulni, mert az utakon folyamatos földcsuszamlások vannak. Ha télen napos helyre vágysz, akkor Európán belül a francia riviérát, vagy Dél-Spanyolországban Nerját ajánlom. Mindkettőnek van a fölötte lévő hegyek miatt egy mikroklímája, amitől télen is napos, relatív száraz, és kellemes hőmérsékletű.
2015. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: azt ugye tudod, hogy Olaszország gazdaságilag nem éppen áll stabil lábakon? Nyaralni jó lehet ott, de élni már viszont nem olyan jó. Minél délebbre mész, annál kevesebb munka. Náluk nagyobb a munkanélküliség ráta, mint nálunk. Aztán itthon is lehet látni milyen az élet, akkor sejthető, hogy ott milyen lehet az élet. Még az ottaniak se nagyon tudnak megélni + kapnak munkát. Ráadásul ezek még nem is normális munkák, hanem ami vagy rosszul fizet, vagy pedig fekete munkák.

Inkább hagyd meg nyaralás céljára Olaszországot, jobban jársz vele.

2015. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Első és második válaszoló: már az 500 ezer euró után elment a kedvem... =-[


Azt nem tudtam, hogy Positanoban is van TÉL =-/


Amúgy is arra gondoltam, hogy bejárom Európát, és majdnem az egész világot, az Olasz otthon egyfajta fészekként szolgált volna, ahova haza térhetek.


Igen, van egy barátnőm, ő sokat mesélt arról, hogy Olaszországban most tényleg meglehetősen rossz a helyzet, főleg, hogy Észak-Olaszország úgy gondolja, anyagilag úgy áll, nincs szüksége Dél-Olaszország támogatására, ezért is megy a vita az elszakadással kapcsolatban...


Azt hiszem, tényleg le kell mondanom Olaszországról, hacsak valami Isteni csoda folytán fel nem lendül a gazdaság és az élet ott jobb nem lesz... majd egyszer.

2015. nov. 6. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban az olasz telek elég csapadékosak (délen ez ugye eső formájában jelenik meg), de én még mindig jobban viselem :) most is pl Nápolyban még lehetett a tengerben fürödni 2 napja, 25 fok van és napsütés, szerintem ezért cserébe ki lehet bírni azt a pár nap/hét esőt, sokszor már január végén, februárban megint pulcsis idő van, kabát már nem is kell :)

Én is utálom a hideget, hidd el azért Olaszország nem olyan rossz ilyen téren! :)

Az viszont sajnos tényleg így van, hogy a gazdasági helyzet most nagyon a béka feneke alatt van, az ingatlanárak meg az egekben :( Mi sem tervezünk házat venni, marad az albérlet még jódarabig :(

(A costiera amalfitana pedig tényleg lélegzetelállító, bármelyik kis faluban le tudnám élni az életem ott!) :)

25/L

2015. nov. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, mi épp a hazaköltözésen gondolkodunk. Két ingatlanunk van eladó - igaz, mindkettő északon. Két lakás.


Sajnos az ingatlan árak csak otthonról nézve és a kiemelt helyeken magasak. Itt, ahol lakunk pl. majdhogynem a feléért hirdetjük a lakást, mint amibe 20 éve került.


Ja, és van egy eladó üzlethelyiségünk is.... Jelentkező 2 éve egy szál se....

2015. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!