Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerül egy átlagos...

Mennyibe kerül egy átlagos levelet kiküldeni Spanyolországba, hogy az tuti, hogy megérkezzen (mennyire megbízható ebből a szempontból a posta a 2 ország között? És hogy kell megcímezni a borítékot? úgy mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Külföldre célszerű angolul címezni a leveleket. Én azért odaszoktam írni zárójelben magyarul az országnevet, mert volt olyan hogy nem kérdezte meg a postás ez milyen ország is és el is küldte valahova máshova, a levelem azóta sem került meg.

Azt jegyezd meg, hogy kicsit máshogy kell címezni mint belföldre: a személy egyre tágabb lakhelye... szóval először név, utána cím, házszám, emelet stb, majd országkód, irányítószám, városnév egy sorba (én csak várost szoktam), a végére pedig az ország.

A posta szerintem abszolút megbízható, eddig egyetlen egyszer nem érkezett meg levelem, ez a fent említett okból, de hát az ilyen előfordul. Pontosan nem tudom megmondani mennyibe kerül, de a posta honlapján megtudod nézni. Egy rendes kis boríték, ami nem lépi át a limit súlyt nekem Kóreába pl 260 ft elsőbbségivel.

2010. márc. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megnéztem neked, EU országokba, így Spanyolországba is, elsőbbségivel 230 ft egy levél, nem elsőbbségivel 210... Azon a 20 forinton szerintem fölösleges spórolni ha elfogadsz egy tanácsot, nem tudom pontosan arrafelé hogy megy, de távolabbi helyekre 1-2 héttel előbb odaér a levél. Nyilván Spanyolországba ez csak 1-2 nap, de kérdezz rá a postán nyugodtan!
2010. márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Azt nem tudom hogy EUba mennyi, de neekm az USA-ba elsőbbségivel 1-2 hét volt. Elsőbbségi nélkül gondolom egy hónap is lett volna.

2010. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi szépen a gyors válaszokat:)...akkor szerintem az elsőbbségi lesz és akkor a címzés meg a fent leírtak szerint...köszi még 1*.

Üdv:Évi

2010. márc. 22. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!