Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyugat-Európában még a gyári...

Nyugat-Európában még a gyári és a gyümölcsszedői munkákhoz is kell nyelvtudás?

Figyelt kérdés

2016. jan. 16. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érted a nyelvet, akkor honnan tudod, MIT mondtak neked, mit és föként HOGYAN kell csinálni a munkát?


Emellett esetleg bevásárolni sem árt néha, meg elöfordulhat, hogy orvoshoz, stb kell menni - akkor hogyan értenek meg?

2016. jan. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mutogatni nem lehet?
2016. jan. 16. 10:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyári munkához feltétlen, hiszen csak mutogatással nem lehet megtanulni az elvárt munkát. Ezt nem kell részleteznem.

Az egyszerűbb mezőgazdasági munkákat nyilván el tudja végezni egy olyan ember is, aki nem érti a nyelvet, de otthon van az agrármunkákban.

A baj csak az, hogy a munkáltató inkább azt fogja felvenni, aki beszéli/érti az adott nyelvet, mint azt, aki meg sem tud mukkanni.

2016. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És külföldi mosogatáshoz valamint a kukás melóhoz? Ezekhez már csak nem kell nyelvtudás hisz ezek nem is olyan feladatok hogy el kell magyarázni mit kell csinálni :)
2016. jan. 18. 10:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezeknél a munkáknál nem is az a baj, hogy nem érted meg, amit mondanak, bár egy főnöknek vagy a kollégáknak ez is bosszantó lehet.

A baj itt csak az, hogy a szerződéseket nem fogod megérteni, ott és úgy vágnak át, ahogy nem szégyellik.

Ezen kívül valahol laknod is kell, hogy keresel szobát nyelvtudás nélkül?

Hogy fizeted ki a számlákat?

Hogy intézed el a sok hivatalos dolgot, ha nincs segítséged?

(Egyébként ne haragudj, hogy nem válaszoltam, csak ma reggel láttam meg az üzenetedet.)

2016. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez most lehet hülye kérdés lesz de tudni akarom! Lehet valahogy tolmácsot vinni aki megcsinálja helyettem ezeket a dolgokat? :)
2016. jan. 18. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ez most lehet hülye kérdés lesz de tudni akarom! Lehet valahogy tolmácsot vinni aki megcsinálja helyettem ezeket a dolgokat? :)"


Elvileg lehet(ne), de az illetünek valahol laknia kell meg valamiböl megélni - ezt te fizetnéd neki?


Ha meg egy mát orr élöre gondolsz: akkor is akadálya nincs, persze elég hülyén néz ki, ha elmégy kaját venni 2tolmáccsal", de ha netán baleset ér, akkor az orvos addig nem kezel, amíg nem ér oda valaki, aki fordít? Vagy ellopnak teöled valamit, akkor hogy teszel feljelentést?


Nem mászkálhatsz egész nap egy plusz emberrel, aki fordít!

2016. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!