Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kiköltözés más országba?...

Kiköltözés más országba? Nyelvtudás etc?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár éven belül ki szeretnék költözni valami jóval melegebb és fényesebb országba, első tippem az USA volt (Los Angeles környéke), második Ausztrália, viszont ezekbe az országokba elég nehezen lehet kiköltözni törvényesen. Úgyhogy nézegettem az úniós országokat is (olaszország, görögország) viszont nem tudom hogy pusztán angol nyelvtudással érdemes-e olaszországba vagy görögországba (vagy akármilyen délebbi úniós országba) kiutazni. Mi a véleményetek erről? Pusztán angol nyelvtudással belevágnátok?
2015. febr. 7. 04:15
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Hozzátenném hogy úgy, hogy munkát nem kell vállalnom, neten dolgozom.
2015. febr. 7. 04:56
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Egymilliószor leírta mindenki, hogy USÁba nem lehet csak úgy kimenni. Ausztráliába és Kanadába se.

Ilyen célra az EU-s országok alkalmasak - egyelőre. Aztán Vikike majd elintézi, hogy az se legyen...

2015. febr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 acelsziv ***** válasza:
100%
Kérdésedre a válasz: nem. Nem igazán. Eltérően attól amit sulykolnak belénk az idegen nyelvet beszélők aránya a lakosságban máshol sem sokkal jobb. Pláne ha nem a fővárosban, nagy városokban hanem vidéken vállalnál munkát. Még Németországban is alig bírtam megértetni magam pedig Stuttgart környékén voltam. Német nyelvtudás híján lehetetlen jó munkát találni arra. A déli népek meg sokkal hmm.. lustábbak nyelvtanulás terén is.
2015. febr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 demonlord90 ***** válasza:
100%
Máltát javaslom, de ott van még Gibraltár is. Szerintem, ha kicsit össze szeditek magatokat, simán megtanultok egy déli nyelvet is :) gyorsan bele lehet jönni pl az olaszba
2015. febr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Delen sok angol el, akik nem tanultak meg a nyelvet, amerre en lakom ott ezert ugy-ahogy lehet ugyintezni, munkat talalni, de kicsit odebb mar nem beszelnek meg ennyit sem angolul. Akinek nincs haverja, baratnoje aki elkiseri ugyintezni a rendorsegre, netelofizetest intezni vagy barhova ahol beszelni kell, akkor komoly nehezsegei lehetnek.

Ahogy az elozo irta Gibraltar eselyes, lehet csak angollal allast talalni, viszont bent ahelyiek egymas kozott sokszor spanyolul beszelnek, tehat munkahelyen kicsit kirekesztve erezheted magad ha korulotted karattyolnak es nem erted, tovabba bent lakni iszonyat draga ha a spanyol oldalon elsz, akkor barmilyen ugyintezeshez kell a segitseg.

2015. febr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

Acélszív nevű felhasználó jól írja, a lakosság körében nem sokkal jobb az arány.

Ahol magasabb, az a felsőfokú szakképzettséggel rendelkezők között.

Egyébként ha valóban netről intézed az ügyeid akkor megpróbálhatod feketén az USA-t.

Ugyanis a fekete életnek a legnagyobb hátránya a tisztességes munka hiánya.

2015. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, olvastátok-e, de a kérdezőnek nem kell munkát vállalnia.

Ez esetben viszont simán elmehetsz kint egy nyelvtanfolyamra, és fél év alatt megtanulod a nyelvet.

2015. febr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A napozáshoz nem kell nyelvtudás! Ha neten dolgozol, mehetsz bárhova.


De egyébként én már sokfele jártam a világban, és angolul mindenhol jól boldogultunk. Ha nem egy afrikai kis faluba mész, mindenhol meg tudod majd rendelni az ételt az étteremben.


De ha csak úgy folyna hozzám a pénz, neten keresztül, akkor én egy üdülőparadicsomba költöznék, valami jó meleg helyen.

2015. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A nyelvet nem a napozás miatt kérdeztem, hanem

1, hivatalos ügyek miatt, számlák, ügyintézés, vagy ahogy mondtad étterem/vásárlás stb.

2, az ottani emberekkel fogok-e tudni kapcsolatot teremteni, ismerkedni, beszélgetni

2015. febr. 7. 15:11
 10/18 anonim ***** válasza:
8-as: az egy dolog, hogy te turistaként elboldogultál a szállodában,meg az étteremben, ahol ma már Mo-n is tudniuk kell az alkalmazottaknak angolul. Én szintén Németországban élek és 1 kivételtől eltekintve se a bankban,se az internetszolgáltatónál,se a boltban,se a szervizben nem tudtak angolul és amikor szerelő kellett az sem tudott.Na,most kérdező gondolj bele, hogy intézed el ezeket nyelvtudás nélkül? Például: van netszerződésed,de fel akarod bontani.Nem jó jegyet veszel a tömegközlekedésre és emiatt megbüntetnek.Elromlik az autód, zárlat lesz a lakásban,hogy hivsz szerelőt és hogy mondod el neki,mi a baj?
2015. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!