Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Angliába költözöm, használh...

Ha Angliába költözöm, használhatom ott az autómat magyar rendszámmal?

Figyelt kérdés

2016. jan. 26. 11:47
 1/4 Bob the builder ***** válasza:
0%
igen használhatod bár iszonyat rossz előzésnél
2016. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
6 hònapig igen. Utàna brit rendszàm, es biztosítas kell. Nagyon ràszàlltak a külföldi autòkra, ha lejàr a fèlév, ès mèg nincs rendszam es biztosítàs, elkobozzàk az autót.
2016. jan. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Ahogy 2-es írta. Mindazonáltal Angliában nem a magyar rendszámmal gyűlik meg leghamarabb a bajod, hanem a kormány elhelyezkedésével.
2016. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor cáfolnám illetve javítanám az előttem szólókat. :)

A kormánnyal semmi probléma nincs. 7 éve vezetek magyar autót Angliában és az egyetlen probléma a buszmegállóban álló buszok kikerülése mert iszonyat nem lehet ellátni mellette. Semmi más gond nincs, legalábbis nekem nem volt.

Magyar rendszám: attól függ miért vagy itt. Feltételezem nem nyaralni költözik ide. :) Ebben az esetben nincs 6 hónap, vagy okoskodás kompjeggyel. Ha életvitelszerűen itt élsz, dolgozol, fizetsz adót akkor egy percig sem vezethetsz magyar rendszámos autót. Regisztráltatni, műszakiztatni stb kell angol rendszer szerint. (És igen, szívóznak vele, olyannyira hogy rendszeresen vannak direkt erre kimenő portyázások a hatóságok részéről)

Ugyan kedvem nincs kikeresni a DVLA idevonatkozó szabályait és belinkelni, de hidd el kérdező hogy alaposan áttanulmányoztam. :)

2016. jan. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!