Kezdőoldal » Utazás » Európa » Júniusban Görögország jó...

Júniusban Görögország jó ötlet vagy korai?

Figyelt kérdés

Még életemben nem láttam a tengert, első alkalom. :)

Június elején szeretnénk menni görögbe egy hétre, mikor még "nincsenek sokan". Nem nagyon vágyunk tömegre. Viszont az időjárásról fogalmunk sincs. Milyen az időjárás? Hőség van már júniusban és a víz is elég meleg már? Jó lenne a migráns útvonalakat is elkerülni. Tavalyról tapasztalatok ezzel kapcsolatban is?

Opcióink: Paralia, Olympic Beach, Sarti, Parga, Lefkada. A fakultatív programok is érdekelnek ezekről a helyekről. Lefkadán nincs sok érdekes program, viszont így képekről, videókról valami csodálatos. OB-ről, Paralia-ról meg Sarti-ról van több program is. Pl.: Meteorák, Olympos, Skiathos, ha nagyon unatkozol még csúszdázni is lehet Waterlandon. Hallottam olyat, hogy OB meg Paralia dugig van. Ezért is kerülnénk a főszezont. Költőpénz két főre mennyi az elég? :)

Szóval tapasztalatok, vélemények érdekelnének ezen helyekkel, programokkal, időjárással kapcsolatban.

Köszönöm.



2016. jan. 28. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

Amikor elkezdtél migránsozni, ki kellett mennem vécére okdáni.

Júniusig rengeteg időd van. Ha olvasol, ha a neten keresel, még ki is juthatsz.

2016. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kedves Mehemed Tehene a migráns az, aki egy másik országba költözik, hogy ott életvitelszerűen tartózkodjon. Én ezt így értelmezem. Nincs problémám velük, csak "hallottam" és olvastam ezt azt és eléggé zavarták a bikinis hölgyeket. A másik meg, hogy nem általánosítok a témával, sőt, lehet helytelenül használtam a szót és inkább menekültek, nem pedig emigránsok. Nem kívánok politizálni. Nincs nagyon idő júniusig, hisz akciókat nézegetünk, és gyorsan fogynak a helyek. A válaszoddal nem lettem okosabb.
2016. jan. 28. 14:48
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Mehemed! Nem kell okádnod, mivel ez a migráns helyzet igenis aktuális és aktuális lesz még júniusban is.

Más. Első tenger látásnak nem lenne elég a horvát tengerpart?

2016. jan. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi voltunk ott júniusban, de mar nagyon rég. Chalkidiki félszigeten, Pefkohori városban. Nagyon jo idő volt végig es a tengerben is tudtunk fürödni, kellemes volt a víz, de persze nem olyan mint augusztusban. Görögország sokkal jobb ebből a szempontból mint Horvátország vagy Ny-Európa, mert ritkábban van rossz idő ilyenkor.
2016. jan. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3/4

Görögök sokkal olcsóbbak szállásilag és nekünk jobban is tetszik. Viszont egyszer oda is lejutunk. Milyen helyet ajánlasz? :)


4/4 Hát minél délebbre vagy annál melegebb. Mivel nem messze van Paralia, ezért gondolom azonos a hőmérséklet. :)

2016. jan. 29. 16:42
 6/15 Szkotina válasza:
szerintem a legjobban szeptember első két hetében Görögország, mert a tenger már elég meleg, nincsenek olyan sokan, és mindent elérhetsz ekkor is. Júniusban a tenger még nem elég meleg. A hőmérséklet már jó szokott lenni. Fakultatívok árai nagyjából 15-35 euró/főtől kezdődnek, attól függ mit akartok. Enni már 6-8 eurótól lehetséges egytálételt.
2016. jan. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szkotina válasza:
Ja és attól függ mivel szeretnétek menni, nagyon jó buszos utakat áruló irodák vannak. Görögországban a tömegközlekedés is tűrhető, én mindig azzal utazom. Júniusban a hőmérséklet tud már nagyon meleg is lenni. Nézz szét a hellasz.hu, anetttours.hu, grandtours.hu, stb. oldalakon.
2016. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is viszonylag későn láttam tengert, így mikor már nagyon kíváncsi voltam rá egy nap megjártuk Triesztet oda-vissza. Horvátországban Dubrovnik környékét ajánlom, na nem a város miatt, mert az nem tetszett nekem. A környező szigetek nekem nagyon tetszettek, Lokrum, Lopud.
2016. jan. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Paraliát semmiképp nem ajánlom! Ha csak nem bulizni mentek. Éjjel nappal óriási tömeg, rengeteg diszkó és szórakozóhely, olyan mint Siófok csak nagyobb és több az ember. Az igai görög hangulathoz semmi köze.


Egyébként mehettek júniusban, már bőven meleg van és a víz is jó.

2016. febr. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Mentek a zöld kezek. :)

Van aki azt mondja június nem ok, de van aki szerint meg ok. Ez érdekes történet lesz.

Az Apollon Travel kínálatát nézegetjük, vannak elég jó ajánlatok.

2016. febr. 19. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!