Kezdőoldal » Utazás » Európa » 2000 font elég Londonban arra...

2000 font elég Londonban arra az időre amíg találok munkát?

Figyelt kérdés

Elvileg igen, ahogy informálódom innen onnan. Gyakorlatilag? Ki mennyivel indult el és mikorra lett munkája?

Akármilyen munka! A diplomámat egyenlőre a poggyász alján tartom amíg nem beszélem folyékonyan a nyelvet.

Középfoku angolom van és bármilyen munka szóba jöhet.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv


2010. márc. 30. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elégnek tűnik.
2010. márc. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Elvileg azt mondják hogy 700 ból meg lehet oldani, de ezért mondják a 1000et minimumnak biztonság képpen.

1000 font az kb 2 honapra elég.

Az első hónap úgy 600 fontot emészt fel míg egy normális hónap már "csak" 400at ha nincs semmi hirtelen közbejövő költség.

De ez a legleg minimálisabb, de mindenki így kezdi, kívétel akinek tuti munkája van ami ritka mint a fehér holló hacsak nem orvos. :)

Legolcsobb szállás, kb 3-4es zonában, meg közlekedés, az ugy heti 20-30 font kb, +telefon ktg+kaja. De első hónapban ugye van a deposit meg minden más egyéb.


Köszi az előbbi választ, de tényleg várok valós tapasztalatokat! Mert tudom sokan vannak ebben a szituban és lehet másnak is segítene ez a topic.

Ezért várok konkrét példákat!

2010. márc. 30. 17:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos ez nem ilyen egyszerű.Ez függ attól is,hogy mennyire tudsz spórolni,mennyire vagy válogatós az ennivalókban,és mennyiért bérelsz szobát/lakást.A lényeg,hogy helyileg hol bérelnél,hol élnél.. Persze az is számít,hogy mikor kapsz melót..A diplomád nem sokat ér,de a nyelvtudásos igen..

Ha olcsón tudsz bérelni szobát(gondolom kezdésnek nem akarsz lakást bérelni)és a kajában is olcsón tudsz vásárolni akkor akár 2-3 hónapra is elég..Ha nem vagy spórolós,és mindent drágán szerzel meg akkor 1 hónapra elég lesz..Hogy munkát mikor kapsz? Ez is csak rajtad múlik...

Sok sikert

2010. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:30 vagyok.

Bocsi most olvasom,hogy te Londonra gondolsz.Nem árt tudnod,hogy Anglia legdrágább városa London...ott maga a megélhetés is drágább mint bárhol..Szóval nem árt ott keresgélni olcsóbb szobákat...

2010. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Hát..Attól függ főleg, h mekkora lakást/szobát bérelsz, mert az nem igaz, h Londonban drágább a megélhetés. Pont hogy olcsóbb. Én vmiért kint éltem Londonban 2x5 napot, 1x2 hónapot és 1x8 napot úgy hogy eléggé tapaszt vagyok végülis. De sztem 2000£ elég lesz.
2010. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:46

nem sok helyen voltál Angliában ugye? gondolom csak Londonban..

Én lassan 3 éve élek kint.Londonban kezdtem.Ott éltem fél évig..Szobát béreltem..jelenleg egy vidéki városkában élek ahol 3 szobás lakást bérelek annyiért mint Londonban a szobát....(havi díjról beszélek)Nem beszélve arról,hogy vidéken sokkal könnyeben kaptam melót (alap angol tudással annak idején)

Tényleg attól függ,hogy mennyire tudsz spórolni...)és London tényleg drága ha hosszabb távon akarsz ott tartózkodni..persze a kérdező tudja hova akar menni,és sok szerencsét is kívánok neki...

2010. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Londoni vagyok és 2000 font elég két hónapra. Single szoba már van 80 fontért/hét, kaját meg lehet úszni olcsón, legfeljebb fish fingerst eszel non stop az Icelandből... max a közlekedés lesz drága, de 3-as zónából buszozni is lehet... legalábbis, ha nem keletről nyugatra kell átutaznod. Én is buszoztam az elején és jóóóóval kevesebből is éltünk a párommal. Ha meg akarod csinálni, meg fogod. Ez ezen múlik.

Sok sikert!

Amúgy nem részletezem, mert a második beírásodban már tulképp leírtál mindent. Alapos kutatást végeztél... a kérdés inkább az, hogy képes vagy e leadni az igényekből... mert itt aztán le kell. Sajnos ez az, amit senki sem hisz el és sokakat ér sokként. Nekem ismerőseim mentem most pár hónap után haza, pedig a srácnak irtó mákja volt (hozzáteszem, halvány lila gőze sincs róla) mert kapott melót és nem takarításosat, nem minimálbérért. Mégis menekültek haza. Gyanúsan azt hitték itt kolbászból van a kerítés, bár ők az ellenkezőjét állítják.

Na mindegy, ez csak egy nem ide vonatkozó kitérő volt. A kérdésedre a válasz továbbra is igen.

Még egyszer sok sikert és kitartást!

2010. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én tavaly előtt 950 fonttal mentem ki, úgy hogy állásom még nem volt. a szállás az megvolt de havi 300 font amit előre kellett kifizetnem plusz valamennyi kaució. ami még sokba kerül az az utazás, célszerűbb bérletet venni ott. a kaja nem vészes , mert ha spórolni akarsz a tescoban asda-ban nagyon olcsón be lehet vásárolni.kell még angol bankszámla (Lloydsnál ingyen lehet nyitni)és angol telefonszám. én szerencsére 2 héten belül találtam munkát és így épp elég volt a pénz.(jól beszélek angolul) de így is csak egy raktárban tudtam kezdeni , ami addig jó volt amíg nem találtam jobbat. sajnos elég rossz a helyzet most kint is, és hiába van diplomád valószínű a legaljáról kell kezdened. az első munkát úgy találtam, hogy bementem egy munkaközvetítő ügynökséghez. ott ki kellett töltenem egy jenetkezési papírt és várni , hogy aznapra visznek e embereket dolgozni valahova. mivel tudtam angolul ezért engem ki is választottak és felvettek úgy egy raktárba , hogy nem kellett minden reggel az ügynökségnél várnom , hogy elvisznek e dolgozni aznap. dolgoztam a raktárban és mellette minden nap egy csomó helyre beadtam az önéletrajzom. és szerencsémre pár hétre rá felvettek egy rendes céghez ahol asszisztens voltam. De nagy szerencsém is volt, na meg a jó angoltudásom. :)
2010. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
En augusztusba koltoztem ki kemeny 650 fonttal. Ebbol landolas utan 3 oraval mar csak a fele volt meg mert kifizettem a szallast, depositot, elso heti buszberletet. En szerdan erkeztem azt koveto het csutortokon mar dolgoztam, es kozepfoku volt akkor a nyelvtudasom. Nekem annyi penzem volt, abbol kellett gazdalkodnom. A BT center kavezojaban kezdtem dolgozni, nagyon imadtam, ma mar nem vagyok ott, de ha szeretnek visszamehetnek. Szoval eleg lesz boven. En £70-et fizettem egy hetre osztott szobaert. a buszberlet mostmar £16, a kajat meg meg tudod uszni olcson.
2010. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

aha

ez jól hangzik

És főleg úgy hogy augusztusban.

Eleve azt olvasom sok helyen hogy munkába állni eleve a április-május-június és/vagy a november -december a jó, de ezek szerint el lehet augusztusban is ha talpra esett az ember a válság kellős közepén.

Köszi a választ!

Várom még a kommenteket!!

2010. márc. 31. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!