Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet Izlandon?

Milyen az élet Izlandon?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok egyetem utàn szeretnék izlandra kimenni.

Mennyire nehéz a nyelv?

Hogy lehet ott megélni?

Ha esetleg van valakinek tapasztalata örömmel meghallgatom



2016. febr. 22. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Én csak turista voltam, de nem élnék ott. Hiába nagyon szép, nyár közepén is csak 15 fok volt. Az emberek kicsit ridegek, pl. a taxis megkérdezte honnan jöttünk, mert lengyeleket nem szállít..

Azt hallottam, hogy sokaknak két melójuk van, hogy megtudjanak élni. A nyelv nehéz, de mindenki beszél angolul. Inkább menj Norvégiába, Svédországba szerintem. De mindenesetre előbb nézd meg az országot és csak utána költözz :)

2016. febr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2016. febr. 23. 15:24
 3/12 A kérdező kommentje:
Előző esetleg norvégiárol vagy svédországrol van tapasztalatod?
2016. febr. 23. 16:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én Izlandon élek már majdnem egy éve. Nagyon jól lehet keresni, de nagyon drága minden főleg a fővárosban. Én egy kis 300 fős faluban dolgozom egy hotelben. Kapunk szállást (egész olcsón csak 20 000 kr egy hónap) és munkaidőben egy vagy két étkezést. Igazából kaján kívül nagyon nem tudom itt elkölteni másra a pénzt, mert nincsen semmi, úgyhogy jól összelehet spórolni :D A nyelv nagyon fura nekem én biztos, hogy nem tudnám megtanulni, de sok itteni külföldi beszéli. A faluban még nyelvkurzust is indítanak ingyen. A időjárást nehéz megszokni. Állandóan hideg van, fúj a szél, esik az eső. Télen meg triplázódik :D Nyáron állandóan világos van, télen meg csak pár órát süt a nap. Minden összevetve csodálatos hely, nyugodt az élet és az emberek is. Viszont meg kell szokni az időjárást és, ha kis városban dolgozol akkor a bezártságot.
2016. márc. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

De gondolom azért a fővárosban van valami nyüzsgésféle nem?

Szóval pl este azért lehet néhol szórakozni nem?

És milyenek a csajok? :D

2016. márc. 8. 11:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A fővárosba van egy egész utca, ami tele van bárokkal, diszkókkal, kajáldákkal. Hétköznap nem sokáig vannak nyitva, de pénteken, szombaton nagy a nyüzsgés.

A csajokról inkább egy pasit kérdezz :D A haverjaim akikkel itt vagyok mindig azt mondják erre a kérdésre, hogy jó nő az itt nincs (csak egy a főnök felesége) :D Akad persze jó csaj, de nem ez az általános. Meg elég illúzió romboló tud lenni, amikor látsz egy szép nőt és nekiáll krákogni, meg köpködni, de náluk ez szokás....

2016. márc. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez komoly hogy köpködnek meg krákognak? :D
2016. márc. 8. 20:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
igen igen .... Múltkor Reykjavikban egy üzletben áll a pult mögött egy csini csaj, húzza le a vonalkódot, veszi el a pénz közben meg szépen szívogatta vissza a dolgokat... szóval érted. Egyébként lehet, hogy éppen tubákot szívott azért csinálta ezt :D Azt is sok csaj nyomja. Az is vicces amikor télen a hóban, fagyban zokniban meg papucsban flangálnak. Ha olyanjuk van még be is tűrik a gatya szárát a zokniba :D Furcsa világ ez.....
2016. márc. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De összességében elégedett vagy?

Fizetés , életszinvonal, barátok ilyenek? :)

2016. márc. 9. 12:03
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze elégedett vagyok, nagyon jó pénzgyűjtő hely így is, hogy kb minimál órabért kapok. Mondjuk hosszú távon, több évig nem tudnék itt maradni. Nagyobb városban biztos, hogy jobban kibírható, de itt a semmi közepén elég necces. (az első "nagyobb" város 120 kb-re van) Barátokat is lehet szerezni, főleg lengyelt :D A helyiek kevésbé nyitottak, de idővel velük is meg lehet találni a közös hangot. Nekem mondjuk szerencsém van mert a legjobb barátaimmal vagyok itt, meg rajtuk kívül mindig van itt 5-10 magyar szezontól függően. Szóval szerintem abszolút megéri kijönni, már csak a kaland kedvéért is :D
2016. márc. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!