Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban 3 nap alatt mit...

Londonban 3 nap alatt mit érdemes feltétlenül megnézni? A Stonehenge-hez megéri elmenni? Oxfordban van valami látnivaló?

Figyelt kérdés
2016. márc. 3. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Oxford egy nagyon pofás város, el lehet tölteni simán 2-3 napot.
2016. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha csak 3 napod van, ne mászkálj másfelé. Londonra egy hónap is kevés. Én csak a British Museum-ban töltöttem el majdnem egy egész napot.
2016. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem Oxford nagyon jó hely, érdemes legalább egy délutánra kimenni.


Nagyon látványos Greenwich, hajóval Westminsterből. A Tower viszont belül nem egy nagy szám. Nagy kedvencem továbbá a St. James's Park. Érdemes felülni még az óriáskerékre is.


Ennyi idő alatt inkább sétálgassatok a városban, a múzeumok nagyon időigényesek, nem fognak beleférni.

2016. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Londonban is van mit nézni 3 nap alatt.

Oxford szép város, 1 napos kirándulás ott is lehetséges, de Londonból Oxfordba menni csak akkor mennék ha 1-2 hetet töltök Angliában. Sajnos a tömegközlekedés elég pocsék, és rengeteg órába telik Londonból Oxfordba menni, majdnem a fél napod elmegy rá.

Stonehenge meg, hogy őszinte legyek nem éri meg. Nagyon szépen mutat egy képeslapon, de kiutazni egy birkalegelő mezőre az autóút mellé a nagy semmi közepére, hogy körbe sétálj a a kövek mellett, mert közvetlen mellé nem mehetsz. Amióta megcsinálták a múzeumot, csak akkor láthatod közel a köveket, ha befizeted 16 fontot.. Szándékosan lezárták az utat, így már nem lehet csak úgy a kerítés mellé parkolni, és onnan fotózni. Jó messzire vitték a belépőhelyet is. A múzeum meg szép de nagyon gyengécske.

Ha kövekre vagy kíváncsi akkor avebury henge-be menj. Ott is vannak kövek, ami ingyenesen látogatható, és a kövek,sziklák között sétálsz, akár fel is ülhetsz rájuk.. (Közel lakom Stonehenge és Oxfordhoz)

2016. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Victoria Station-től Oxfordba egy óra alatt kiér az expressz busz...
2016. márc. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most voltam Londonban 2 hete.

Ami nekem tetszett:

St. James's Park

Tower híd

Picadilly Circus és China Town

Oxford Street


Ezek jutnak eszembe, rengeteget sétáltunk a városban.


Stonehengehez én is el akartam menni, azt mondják nem éri meg.

2016. márc. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Oxford Street, St James, ahogy írták előttem is. Meg persze a klasszikus turista-látványosságok: London Eye, Buckingham Palace, St Paul's, Big Ben a parlamenttel, piros emeletes buszok, British Museum, Picadilly Circus, Madame Tussaud's, - én megnéztem, amit lehetett és azelőtt csak képeslapokon láttam. 3 nap nem sok Londonra, minden napra juthat egy csomó érdekes hely.

Ennél jóval többet is el lehet tölteni Londonban, de ha csak 3 napotok van, abba is rengeteg belefér.

Stonehenge-ben is voltam, igaz, több mint 20 évvel ezelőtt, így nem frissek az infóim, de a kövek körül lehetett sétálni akkor is, audio-guide-dal. Nem volt rossz, de én inkább Londonban barangolnék :)

2016. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!