Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszország: 3 napba belefér...

Olaszország: 3 napba belefér Pisa, Firenze és a Cinque Terre? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom, nagyon szűkös :)

Szerencsére nincs nagy igényünk, nem akarunk minden templomot megnézni, még a ferde toronyba sem szándékozom felmenni a tériszonyom (és a belépő ára) miatt, de a párom lehet bevállalja.

Úgy terveztük, hogy 1. nap Pisa, 2. nap Cinque Terre, 3. nap Firenze.

Utóbbiban az öreg híd, a dóm, az Uffizi képtár, a Pitti-palota, a botanikus kert és a piac van tervben.

A Cinque Terre szerintetek bejárható 1 nap alatt? Nyilván nem gyalog, hanem vonattal :)

Tervezünk majd hosszabb utat is ezekre a helyekre, de most csak ennyi fér bele.

Köszönöm!


2016. márc. 18. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Ez kb. olyan szintű program, hogy


1. nap Bécs látnivalói


2. nap Balaton északi part


3. nap Budapest látnivalói (Lánchíd, Nemzeti Galéria, Parlament, vár, bazilika, Margitsziget és vásárcsarnok)



Nos, szerintem menne, csak minek? Miért nem töltötök el három napot az egyik helyen inkább, és nézitek meg rendesen, közben esetleg lenne idő enni-inni, aludni, sz...ni stb.

2016. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az Uffizi eleve minimum 3 óra + van, hogy sokat kell sorban állni a bejáratnál, a Pitti szintén min. 3 óra a Giardino Bobolival együtt, úgyhogy Firenzére nagyon kevés az egy nap. Azt is számoljátok bele, hogy a téli hónapok kivételével mindig tömve van a város turistákkal, nehéz mozogni és tervezni. Pisában sok minden nincs, ott nem kell feltétlen egy nap.
2016. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eleve a dómba bejutni több óra lehet, az Uffizit pedig nem érdemes végigrohanni, rá kell szánni az időt, vagy inkább hagyjátok ki. Ez mind nem fog beleférni Firenzében, töröljetek a programból, vagy csapjatok hozzá egy fél napot.

Ha nem ragaszkodtok a képtárlátogatáshoz, akkor inkább tegyetek egy kitérőt Pisából San Gimignanóba vagy Sienába, Pisára egy rövid délelőtt bőven elég.

2016. márc. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, ettől féltem, mármint hogy sokat kell sorban állni a turistalátványosságoknál :(

Terveim szerint 1. nap délelőtt megérkezünk Pisába, körülnézünk, du. átvesszük a szállást, este vacsi, andalgás.

Másnap reggel indulás a Cinque Terre-re, 10-re ott vagyunk, 6-7 körül vissza Pisa-ba. A vonat 5 perc alatt tesz meg 2 falu közötti távot, de persze a könnyebbet lesétáljuk. Nézelődés, kaja, tán kijön 8 órából :)

3. nap korán indulás Firenzébe, 6-7-ig ráérünk, este 8-ra kell csak a reptéren lennünk.

Igazából Firenzére csak akkor lenne 2 napunk, ha ott aludnánk, de Pisa-ban lesz a szállásunk, így oda mindenképpen csak 1 napot szántunk.

A Cinque Terre ötlete csak nemrég fogalmazódott meg bennünk, hogy ha már úgyis ott vagyunk a közelben, akkor ne hagyjuk ki :)

Persze, mint említettem, visszamegyünk majd valamikor hosszabb útra is, de most csak ennyi jut.

Amúgy meg nem vagyunk azok a tipikus turisták, akik minden téglát és bokrot órákig nézegetnek és fotózkodnak mindenhol, inkább a városok hangulatára vagyunk kíváncsiak.

2016. márc. 18. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"inkább a városok hangulatára vagyunk kíváncsiak."


Akkor pont ezt nem fogjátok megtapasztalni, ha csak átrohantok mindenen!

De nektek kell eldönteni, hogy csak kipipálni akarjátok, avagy meg is nézitek.


Javaslat:

Első nap érkezés Pisa-ba, majd nézelődés után tovább utazás Firenzébe.

Így marad két napotok arra, hogy normálisan megnézzétek a firenzei látnivalókat.

No meg lesz idő beülni egy teraszra egy kapucsínóra, fagyira, vagy akár egy olcsó turista menüre, és nézni a járókelőket, átvenni a ritmust.

Javaslom, hogy a piacot is iktassátok be.


Nem régen voltam ott egy hétig, és kevés volt!

2016. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
pisa biztosan belefér. esetleg még egy kis kaka is
2016. márc. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
utolsó, ez jó volt xDDD
2016. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!