Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban ma mennyire könnyű...

Londonban ma mennyire könnyű mosogatói munkát találni alap angol nyelvtudással?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra, tanácsokra is szükségem lenne.
2016. márc. 28. 12:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz. Azonban a fizetés, amit adnak, ló*arra sem lesz elég. Minimálbérért Londonba jönni csak akkor éri meg, ha otthon szó szerint nincs semmid és éhezel vagy annak határán tengődsz. Minden más esetben kizárt, hogy megérje. Az nem élet, hogy együtt kuporogsz 10-15, jó esetben magyarral és egy kis, penészes lyukban laksz, amit szobának neveznek.


Ha tanács kell, akkor én azt javaslom, fejleszd fel az angolod, ha van szakmád, azzal gyere ki. Anélkül csak Anglia rossz oldalát fogod meglátni, ugyanis a minimálbér vagy akörül keresők itt, de főleg Londonban semmibe vannak nézve, jobban, mint otthon.

2016. márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát itthon egy koszos gyárban dolgozok és a szüleimmel élek. Ez sem jó, hogy nem lehetek önálló. Londonban lentebb munkával tudnék indítani és keresnék egyre jobbat és jobbat. Munka miatt aggódok kicsit, hogy találjak és ne a kivitt pénzem költsem el és kelljen hazajönnöm.
2016. márc. 28. 12:55
 3/26 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy nagyon nehéz lenne. Be kell menni az éttermekbe, és rákérdezni, hogy nem keresnek-e kisegítőt.
2016. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

"Hát itthon egy koszos gyárban dolgozok és a szüleimmel élek."


Tedd össze ezért a két kezed, mármint hogy a szüleidnél tudsz lakni. Na, egy londoni gettóban, egy lelakott, utcáról összeszedett ágymatracon aludni, ugyanúgy sz*r melót végezni mennyivel lenne jobb? Semmivel! Ugyanis jó esetben teljes munkaidőben dolgozhatnál, abból spórolni csak úgy lehetne, hogy alszol-dolgozol-eszel körforgásban "élsz". De munka van, azon ne aggódj, de életszínvonalban az angol minimálbér nem nyújt többet, mint a magyar. Spórolás a célod, akkor London felejtős.

2016. márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Leginkább az önálló élet a célom. Szabadságra, kalandokra vágyom és nem baj, ha pénzt is tudok félretenni. Itthon keresek nettóba 140-et, kint félretehetnék havi 150-160-at úgy, hogy kifizettem az albérletet, ettem, megvettem a buszbérletet, stb.
2016. márc. 28. 13:43
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Menj fel londoni magyarok facebook csoportokba. Sokan keresnek nyelvtudas nelkul vagy alapnyelvtudassal munkat...


Szerintem most konnyebb lenne, mert tavasszal tobb a lehetoseg. De az alaptudasodnak biztosnak kell lenni. Ha elindulsz a varosban az angol oneletrajzoddal, akkor tobb eselyed van.


Es ne gondold, hogy minimalberbol is egy peneszes lyukban kell tengodnod. En egy szep lakasban elek, igaz masik 4 emberrel, de mivel elteroen dolgozunk, ezert sokszor van, hogy egyedul vagyok itthon. Londonban, a belvaroshoz nagyon kozel. Hetvegente ugyanugy eljarok a belvarosba, es meg felre is tudok tenni.


Szoval csak rajtad all a dolog. Talpraesettseg, kitartas kell es valamennyi nyelvtudas, mert az eleje iszonyat nehez tud lenni. De ha azon tul vagy, akkor sinen vagy.


Sok sikert!

2016. márc. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

> kint félretehetnék havi 150-160-at


Tényleg...? Ez neked hogy jött ki...?

2016. márc. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ha otthon most 140-et keresel, lakbèred nincs, akkor eszedne ne jusson Londonba menni. Olyan szintű eletszìnvonal romlàs elè néznèl, amit nem biztos hogy most mèg felfogsz. Magyarorszàgon durvàn àtlagfizetésed van, Londonban a mostani magyar szintedhez legalàbb 2000 fontot kène keresni. Több mint 2x a minimàlbèr.
2016. márc. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

# 7: Úgy, hogy már dolgoztam Londonban barátom és tudom.


# 8: Biztosan mikor te is külföldön vagy. Mért is vagy ott, ha itthon minden faxa?

2016. márc. 30. 18:30
 10/26 anonim ***** válasza:
Igen, külföldön vagyok, de stabil nyelvtudàssal es szakmàval vagyok itt, es közel sem minimalbèrt keresek. Minimalbèrèrt èn sehova sem mennèk csicskànak, plàne nem nyelvtudàs nelkül.
2016. márc. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!