Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a véleményetek? A sok...

Mi a véleményetek? A sok terrortámadás, a migránsprobléma és a rengeteg balesetek nem tartanak vissza Titeket az utazásoktól?

Figyelt kérdés
Én egyre jobban félek kimozdulni, kirándulni, vagy utazgatni! Sok helyen megfordultam már életem során /fiatalabb koromban/, de az utóbbi években egyre jobban kezdek félni... Pedig nagyon mennék, de mégis vissza tart valami... :( Talán a félelem az oka!

2016. márc. 30. 02:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sziszifuszi feladat azt ismételgetni hogy mekkora nagy a világ, a városok és nagyobb az esélye hogy a fürdőkádban töröd ki a nyakad minthogy terrortámadás ér ...
2016. márc. 30. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én mindenkinek azt szoktam mondani, aki fél, hogy nagyobb a valószínűsége, hogy utazás közben baleset ér, mint hogy terrortámadás. Sokkal-sokkal nagyobb, mert közúti balesetben lényegében minden egyes nap kétszer annyian halnak meg, mint a terrortámadásban, ami egyetlen napon történt.


Olyan ez, mint Amerikában, ahol egy csomóan félnek a cápatámadástól, mikor nyaralni mennek. Igazából nagyobb a veszélye, hogy az odaúton éri őket baleset, de attól senki nem fél.


Szóval próbáld meg ezt a dolgot racionálisan átgondolni, és ne a félelmeid vezéreljenek. Természetes, hogy félsz, mikor reggeltől estig ezeket a képeket nyomják a tévében, de attól még ez nem megalapozott.

2016. márc. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Terrortámadások mindig is lesznek, mint ahogy 10 éve is voltak. Migránsok nem a tengerpartra, meg városnéző körutakra járnak. Baleset meg itthon is érhet bármikor. Úgyhogy nem tart vissza egyik sem.
2016. márc. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlag autózás a Balaton felé az autópályán jobban megriaszt, pláne ahogy a román és bolgár sofőrök félálomban, de legalább 170-nel tolnak a belső sávban kamionelőzés során...


Ettől függetlenül árnyaltabbnak érzem a helyzetet, mint az előző hozzászólók. Lehet, hogy statisztikailag kicsi az esélye hogy húspermetként végezzem, de jobban megválogatom hogy hová megyek. Isztambulba és Egyiptomba például most biztos nem, és kétszer is meggondolom, hogy van-e dolgom olyan városban, (1) ami potenciális célpont lehet (nagyon népszerű turista célpont, esetleg európai jelkép, főleg csúcsidőben), (2) ahol jelentős nagyságú, integrálatlan, gettósodott iszlám kisebbség él. Ez sem biztosíték semmire, de pont olyan (talán hamis) biztonságérzetem van tőle, mint amikor bekapcsolom a biztonsági övet a kocsimban vagy a zuhanyzó csúszós padlójára szivacsszőnyeget terítek.

2016. márc. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint az utazás témakör valódi válaszadói inkább utaznak, mint olyan dolgokon majrézzanak, amiket a nem utazók a híradókból látnak.
2016. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Engem nem nagyon. Nekem most is lesz Isztambulban dolgom, két hét múlva megyek is. Ha Brüsszelben, Párizsban akárhol lenne dolgom, akkor oda is mennék.

Amúgy ilyenkor szoktak kérdezni, hogy és amúgy mikor éreznéd magad biztonságban? Ha 2 évig nem történne semmi terrorcselekmény? Ha 5? Ilyen nem fog történni soha, szóval felesleges otthon várakozni. Ha terrorcselekményben kell meghalnod, akkor lelőnek a négyfal között is tv nézés közben.

2016. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"a román és bolgár sofőrök félálomban...tolnak "


Ezen behaltam!

:)


De sajnos igaz.

2016. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Idén lemondtunk a szokásos görögországi nyaralásunkról, de nem is a terrortámadástól vélve, hanem hogy a migránsok mit csinálnak éppen a határ környékén, gyerekkel megyünk, nagyon nem szeretnék az amúgy is hosszú úton még pár órát ácsorogni a határokon.

De utazunk igy is, csak Horvátországba. :) Ez sokkal rövidebb lesz babával.


Tavaly is annyi de annyi hir volt Görögországról, de mi még akkor bevállaltuk, és semmit nem éreztünk se a menekültekből, sem a válságból, sem a sztrájkokból.


Ti hová mennétek?

2016. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Fordítsuk meg a problémát.


Te max. egy hétre mennél az adott "veszélyes" helyre, de mit szóljon az aki ott is él, avagy ott is dolgozik?!

Pl. megnézel egy nevezetességet, és ott töltesz maximum fél órát. De mit csináljon az a jegyszedő, pincér stb, aki napi 10 órát is ott tölt az adott helyen?!! ...és minden nap!


Amúgy van egy régi vicc:

Egy ember fél, hogy bomba lesz pont azon a repülőn amin utazik, és elmegy a matek professzorhoz.

A matematikus kiszámolja neki, hogy egy az ezerhez, hogy pont az ő gépén legyen egy bomba.

A pasas azt mondja, hogy ez még nem eléggé megnyugtató a számára.

Kicsit számol a prof, majd közli a megoldást:

Uram, vigyen maga is egy bombát a repülőre.

Mert az, hogy két bomba is legyen egy repülőn, annak az esélye már csak egy a 100millióhoz.

2016. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

De biztos, bezárkózom a szobába. lelakatolom az ajtót és soha ki nem jövők.

Nem unalmas már ez a sok hasonló hülye kérdés?

2016. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!