Kezdőoldal » Utazás » Európa » 4-5 napos utazásra ti mit...

4-5 napos utazásra ti mit tudnátok ajánlani? Szempontok lent. Szóba jöhet: Mallorca, Málta, Korfu (és más görög szigetek, pl. Zakhyntos, kivéve Krétát szinte bármelyik), Szardínia, Szicília, Korzika

Figyelt kérdés

Szempontok: vízhőmérséklet (minél melegebb, annál jobb:), lehetőség/alkalmasság búvárkodásra, némi turisztikai látnivaló (szeretünk túrázni, várost nézni), lehetőleg homokos part, némi éjszakai élet


Aki járt már ezeknek valamelyikén, segítene?


Esetleg leírhatjátok azt is, hogy hol és melyik részen voltatok, mennyire tetszett, mi volt jó/rossz.



2016. ápr. 3. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

Rengeteg információ van célirányosan a neten, googlizni kellene, és akkor gyere vissza, ha vannak részletkérdések, amik nem világosak.

KEzdésnek valamelyik fórumot vagy blogot ajánlanám.


Amúgy én megfordítanám a kérdést, megnézném épp hova vannak olcsó repülőjegyek (nyugi, minden évben van valahova), és oda mennék.

Ha egyiket sem láttad még a felsoroltak közül, nem tök mindegy hol kezded???

2016. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Első köszi a semmitmondó választ, tudtommal ez egy oldal, ahol kérdezni lehet. Miért tanácsolod azt, hogy máshol tegyem fel a kérdésemet, ha ez itt egy utazással kapcsolatos témakör?


Másrészt NEM szempont az ár, az olcsó repülőjegyek sem érdekelnek. Nem írtam, de 4-en mennénk felnőttek all inclusive ellátással, min. 4 csillagos hotelba, lehetőleg medencével. NEM érdekel mennyibe kerül.


Ellenben az érdekelne, hogy búvárkodásra melyik sziget alkalmas, hol mennyi látnivaló van, milyen városokban van éjszakai élet, illetve homokos-e a part.


Nincs kedvem X órát promóciós ajánlatokat és kamu beszámolókat olvasgatva, photoshoppolt képek nézegetésével eltölteni. SZEMÉLYES véleményekre vagyok kíváncsi, amiket itt megkaphatok.


Nem akarom az összes szigetet végigjárni,csak ami a kritériumaimnak megfelel.


Szóval várom a válaszokat :)

2016. ápr. 3. 17:42
 3/7 anonim válasza:
68%

Kedves 1.válaszoló már több utazással kapcsolatos kérdésnél láttam hogy írod hogy interneten kéne olvasni..ahogy a kérdező is írta miért ne kérdezhetne itt hiszen arra van az oldal..Ennyire unalmas talán az életed, hogy mindenkibe bele kell kötnöd? Ha nem tudsz normális segítséget nyújtani miért nem lapozol tovább? Lehet hogy a kéredzőnek nincs annyi szabad ideje mint neked,hogy mindenféle noname oldalt végig görgessen tele kamu információval.

Én eddig éltem a szerintem rendes érett felnőtt emberi felfogás szerint, hogy idegenekbe nem kötünk bele az interneten,ha valami nem tetszik lapozunk,de a "válaszaid" már iszonyatosan szúrták a szemem.

2016. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%

#3. köszönöm a tanácsaidat, csak nem értettem pontosan, miért nem görgettél tovább.


Ugyanis a néha kibukkanó cinizmusom akkor jelentkezik érezhető módon, amikor a kérdező átmegy lusta disznóba.

Ahelyett, hogy a legcsekélyebb erőfeszítést tenné a célja érdekében, esszét vár. Még arra sem fordít figyelmet, hogy rákeressen vízhőfokra, vagy gondolkodjon.

Aztán elvárná az válaszolóktól, hogy komolyan fejtsék ki neki azt, amire ő lusta rákeresni.


De ahogyan látom, mások sem nagyon jeleskedtek a válaszadásban. És hidd el, nem azért mert ne lenne még itt rajtam kívül legalább 6-8 képzett válaszadó, aki a fenti helyek többségén járt már, hanem mert a vacak kérdésre nem jár több.

2016. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok lusta disznó, leírtam miért itt tettem fel a kérdésem. Te viszont egy utolsó, kötekedő bunkó vagy.


Szerencsére privátban kaptam 1-2 részletes beszámolót, ami segítőkész volt.

2016. ápr. 7. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Máltával kapcsolatban tudok némi infoval szolgálni. A tengerben kb. május végétől (20 C) október végéig (24 C) lehet fürödni. Az időjárás függvénye nyilván, de június olyan 22 C, július 25 C, augusztus 26 C, szeptember 25 C körül van a tenger hőmérséklete, de tavaly nyáron például szokatlanul meleg volt, 27 fokos volt július-augusztusban. Búvárkodásra tökéletes, viszont csak kevés homokos part van. Ugyan kicsi a sziget, de van bőven látnivaló. Éjszakai élet leginkább St. Julian's-ban és Sliema-ban van, északon pedig Bugibba-ban/Qawra-ban (ezek összeépültek). Gozo is nagyon szép érdemes oda is átmenni a komppal. Mindenki beszél angolul, mondjuk sok helyi nincs oda a turistákért. Ami negatívum az a közlekedés, tömegközlekedéssel nagyon nehézkes és időigényes eljutni egyik helyről a másik, de autóval is gyakran bennragad az ember a dugóban.
2016. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, igazán hasznos volt :)

A leírtak alapján szimpatikus nagyon. A legfőbb szempont a búvárkodás és a kellemes vízhőmérséklet. A homokos partból meg egy is elég :)


A közlekedés lényegtelen, mert autót szoktunk mindig bérelni, úgyhogy azzal szerencsére nem lenne probléma.

2016. ápr. 7. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!