Kezdőoldal » Utazás » Európa » El Camino zarándokútra túrabak...

El Camino zarándokútra túrabakancsot vagy inkább futócipőt vegyek?

Figyelt kérdés
Nyáron megyek az El Caminora és az ismerőseim akik voltak már,azt mondták,hogy ők túrabakancsban mentek.Viszont nyáron abban szétfőne a lábam,és a futócipők sokkal kényelmesebbek a bakkancsoknál.Szerintetek jobb lenne ha egy könnyű futócipőt vinnék,vagy inkább túrabakancsot?

2016. ápr. 6. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
A futócipő nem túrázásra való, nagyon nem. Akkor inkább vegyél túracipőt, olyan is létezik.
2016. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Baki , szandál , sportcipő is kell és sok sok zokni . Haver is válogatta a lábbeliket és kellett is ...
2016. ápr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van 3 futócipőm :)) szóval lenne mit váltogatni.Akkor a futócipőkis jók lennének?
2016. ápr. 6. 16:32
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem 9.000Ft-os Decathlonos túrabakancsban kell menni, hanem minőségiben és abban nem fő szét a lábad (meg nem is 9.000-be kerül).


De ahogy írták léteznek túracipők is, az egyedüli lényegi különbség a bokatámasz hiánya, de úgy tudom az El Caminon nincs nagy magasságváltozás, hogy abszolút szükségessé tegye.


Salomon cipők nagyon rendben vannak, 30e-nél kezdődik egy minőségi pár. Menjetek szakboltokba, pl. Mountex, ahol tudják az eladók mi kell nektek.


Futócipőt felejtsd el, szétesne villámgyorsan és fájna benne a lábad.

2016. ápr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Miért akar több hónapos gyalogútra menni az aki annyit sem tud hogy milyen cipőt vegyen??
2016. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyertelmuen turacipot.

Egyreszt mert a futociponek szinte semmi tapadasa nincs es bizony vannak a kornyeken olyan utak ahol szukseg lehet ra. Masreszt egy jo turabakancs altalaban fogja a bokat, a futocipo viszont nem.

Ha mar viszont futocipo mindenkeppen akkor abbol is vannak olyanok amik kifejezetten "trail" cipok, tehat kicsit "kapaszkodos" a talpuk. Az ilyen jo lehet. Viszont ezek nagyon nem olcsok. A Salomon gyart futocipobol ilyeneket pl.

Ja, es lenyeges hogy ne ujonnan vett cipoben menj. Jarasd be jol elotte.

Es a jofajta turazoknin se sporolj mert ha vizholyagos lesz a labad, a poklok poklat fogod atelni.

Azert legyen nalad egy olyan turaszandal is amiben a pihenosebb napokon tudsz menni, levegoztetni a labad, illetve vizben gyalogolni ha epp olyan szakaszon vagytok.

Galiciaban azert nyaron sincs tul meleg, az oceani eghajlat miatt, a legmelegebb amit ott tapasztaltam (pedig augusztus-szeptemberben voltam ott) kb 28 fok volt napkozben (este viszont huvos). Az eso viszonylag gyakran esik (Spanyolorszag tobbi reszeihez kepest). En siman elbirtam meg nappal is a hosszunadragot es a zart cipot. De egy jo turabakancs lelegzik, nem fog szetfoni benne a labad.

Akkor mar erdemes pl beruhazni egy olyan gatyara (en a North Face-nél vettem egy ilyet es rendszeresen hasznalom, de Decathlonban is van) aminek haromfele hossza lehet. Cipzarral leszedheto a szara, akkor rovidgatya, fel is hajthato, akkor bricsesz, illetve teljesen leengedve hosszunadrag. Konnyu, nem foglal sok helyet, nem gyurodik es nehezen koszolodik. Felulre egy szinten microfibre-s anyagbol keszult polo (Decathlonban 5 euro nalunk szerintem otthon sem tul draga) ami nem szivja magaba az izzadtsagot hanem lepergeti, es nem tapad a borodre, jobban lelegzik mint egy pamutpolo. Emelle pl egy hosszuujju pamutpolo, egy polar a hideg ejszakakra, es mar rendben is vagy...

2016. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En tuti Jack Wolfkins tura cipöt vennék és egy tura szandált. A sima sportcipök vékonyak, azok arra vannak, hogy egy idényt sportolj bennük.
2016. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. ápr. 7. 15:25
 9/11 anonim válasza:
53%
Én olvastam, hogy sokan egy jobb minőségű papucsot, szandált használtak, mert azért 800 km "egyhuzamban" elég megterhelő a lábujjaidnak, meg hát akármilyen jó is a túracipő azért 30-40 fok közötti hőmérsékletben azért minden zárt cipőben szétfő a lábad :)
2016. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Egy túra bakancsot, egy túra szandált és tusoláshoz papucsot vittem magammal. Zömmel a túra bakancsban jártam végig az utat, a szandált csak a vízhólyagos napokon hordtam - jó volt, hogy cserélhettem. A túra bakancs is szellőzik, fogja a bokád, kényelmes a talpa stb. Átlag 3 óránként pihentem egy kicsit, ilyenkor sokan leveszik a lábbelit és pihen a láb, szellőzik a bakancs. Annak ellenére írom ezt, hogy jó minőségű bakancsba nem fog beizzadni a lábad. A könnyű futócipő, amit említesz szerintem nem bírná a terepet.
2016. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!