Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazni szeretnék de nem tudom...

Utazni szeretnék de nem tudom eldönteni melyik lenne a jobb biciklis tura vagy gyalog tura (vonatozás és stopolást is bele értve)? A Biciklis tura, nem tul macerás és veszélyes?

Figyelt kérdés
Hali!Tapasztalatlan vagyok turázás terén.De nagyon elhivatot a hosszú turák iránt,valoszinüleg egyedül mennék turázni valamerre horvátország fele vagy Lengyel ország felé,Idén nyáron.Nem azt kérem hogy beszáljetek le rola, csak ha lenne egy két tapasztalat amit megosztanátok, akár az országokkal kapcsolatba akár az utazási modszerekkel azt megköszöném.

#utazás #Horvátország #Lengyelország #turázás #lengyelország ország #biciklis tura #biciklistura
2016. ápr. 30. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
biciklivel kisebb a veszély..
2016. ápr. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Crisopher ***** válasza:

Én egy valamit nem értek. Miért a stoppolást akarod a vonatozással kombinálni, amikor sokkal célszerűbb és kényelmesebb a biciklizést a vonatozással kombinálni? Így a nagyobb távolságokat megteheted vonattal, egyébként pedig kerékpárral tudsz közlekedni.

Csak kíváncsiságból: mekkora kereted van a kirándulásra?

Én az tudnám javasolni, hogy előre tervezd meg az egészet. Tehát, hogy olyan ne legyen, hogy egyszer csak rád köszönt az este, de neked fogalmad sincs arról, hol tudnál megállni aludni egyet. Meg ugye az útvonalat is meg kell tervezni. Mert lehet, át akarnál tekerni egyik városból a másikba, csak ott éktelenkedik az úton, egy "Kerékpárral behajtani tilos" tábla. Szóval ilyeneket előre bele kell kalkulálni.

2016. máj. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mondom nincs sok tapasztalatom,de nem igazán szeretnék stoppolni azt csak azért irtam hogy hátha kapok azzal kapcsolatos tanácsot is,meg hogy érthetöbb legyen amit irtam.

Persze hogy folyamatosan fogok tervezni elöre. Ugy tervezem hogy vadkempingezek de esetleg egyszer kétszer majd hostelba is megszálnék.A kajára pedig föleg konzervet,meg porbol keszithetö kajákra gondoltam.Nincs nagyon sok pénzem,ha ugy nézük akkor kb 30-e lesz a készletek beszerzése után, az a 30e már csak a vésztartalék nak lesz.Pár hetes kirándulásra gondoltam, tudom hogy annyi kaját nem birok vinni majd utközbe veszek,étterembe menni meg hasonló flancolást nem fogok csinálni.

2016. máj. 1. 01:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vadkempingezni nem mindenhol lehet, simán rádhívják a rendőröket, ha pl egy gyümölcsös mellett vered fel a sátrad.

Miért szeretnél külföldre menni túrázni? Biciklivel csodálatos 3-4 hetes túrákat tudsz tenni itthon is. Pl. elindulsz Győrből, és a Duna mellett Esztergom-Komáromig, aztán a szlovák határ mellett Záhonyig, aztán a Tisza mellett le Bajáig. Aztán Pécs felé, Vas és Zala megyén keresztul Győr felé vissza. Vagy csak a Balaton körül bringázz végig - hidd el, Magyarország is gyönyörű, és biztos vagyok benne, hogy pl. fogalmad sincs arról, hogy hol van Bálványos, vagy Kehidakustány, vagy Bak... És egy szál bringával, kevesebb kajacipeléssel (bárhol vehetsz kaját), gyönyörű utad lesz!

2016. máj. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"a 30e már csak a vésztartalék nak lesz. Pár hetes kirándulásra gondoltam"


A "pár hetes", gondolom, hogy az 2-3-4 hetet jelentene nálad.

Ennyi pénzből ráadásul külföldön, hogyan képzelted el a napi legalább egyszeri meleg ételt, a fürdést, borotválkozást, mosást, alvást stb...??

2016. máj. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az utolsonak válaszolva,nem fogok elmenni étterembe kajálni,viszek magamal kaját és azt tüznél megmelegitem,nyilván arra is kell időt számolni, hogy találjak olyan helyet.De költeni tényleg nem tervezek,a tisztálkodás pedig megoldható minden féle dologgal(pl:nedvestörlökendő,száraz sampon,stb.). Ahogy irtam már,most pontositom heti egyszer megyek hostelba remélem tudod mi az,ott rendesen lehet zuhanyozni meg,jobban piheni,reggelit is kapok.

Azért külföld, mert ott még nem voltam,és tudom, hogy itthon is sok szép táj van de,szerintem te is mennél külfőldre ha megtehetnéd,majd évközbe lesz idöm Magyarba turázni,hétvégente.De nyáron a külföldi út sokkal jóbb meg mikor máskor.Amugy ha ugy nézük akkor,a régi nagy Magyar országot is bekell járni.Emlitetem,hogy nem azt szeretném ha lebeszélnétek.


Ezen kivül köszönöm a válaszokat/kérdéseket.

2016. máj. 1. 10:05
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

30 ezer nagyon kevés, és én is azt javasolnám, hogy előbb hazai terepen próbáld ki magad. Stoppolás, vadkempingezés... Én nem vagyok fiatal, de már az én fiatalkoromban sem működött, esetleg egy-két napra kimentünk az erdőbe sátorral, vagy anélkül, de hosszútávra vonatoztunk, kempingeztünk.

Az ilyen por, konzerv, stb, kaja pedig pocsék (harmadik nap már hányni fogsz tőle) és nem is olcsó. Inkább vegyél egy lángost, vagy egy szelet pizzát. Egy konzerv árából egy jó gulyáslevest bárhol ehetsz.

2016. máj. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Crisopher ***** válasza:
62%

Ezzel a tűznél megmelegíted a kaját dologgal csak az a baj, hogy tüzet rakni nagyon kevés helyen lehet. Eleve fát vagy gallyakat a tűzrakáshoz, csak erdőben tudsz beszerezni. Ez már önmagában sok helyen tilos, de a tűzrakást szinte biztos, hogy majdnem mindenhol tiltják. Ehhez még tedd hozzá, hogy nyárra tervezed, amikor a szárazság miatt lehet országos tűzgyújtási tilalomra számítani (és ilyet nem csak Magyarország vezethet be), tehát már itt buktad a dolgot.

30 ezer több hétre iszonyatosan kevés. Két lehetőséged van: vagy több pénzt gyűjtesz még nyárig, vagy pedig rövidebb túrát tervezel. Én azt mondom, hogy ennyiből már ki tudsz hozni egy egy hetes magyarországi biciklitúrát.

2016. máj. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"te is mennél külfőldre ha megtehetnéd"


Szerinted bárki irigyli a több hetes nyomorgásodat, te gyalogkakukk??!

Ami amúgy pont addig fog tartani, amíg egy határőr vagy egy rendőr ki nem szúr, hogy csövezel, és meg nem kérdezi, hogy mennyi költőpénz is van nálad??! Tudod külföldön sem szeretik a csöveseket!

Azután már nem lesz gondod a szállásra, mert vagy be sem engednek az országba, de ha később kapnak el, akkor meg vagy lecsuknak és/vagy kitoloncolnak.

Tényleg olyan irigylésre méltó vagy, hogy ilyen elegáns módon "utazol".


Még mielőtt ismét szeretnél valami lekezelőt írni, olvasd el az alábbiakat!!


Police.hu másolat:

"Beutazáskor a célországba megfelelő anyagi fedezettel kell rendelkezni, amelynek mértéke tagállamonként változó lehet. Az anyagi fedezet összegéről felvilágosítás kérhető az ellenőrzést végző tisztviselőtől. Az anyagi fedezet leginkább készpénzzel, bank- és hitelkártyával, meghívó levéllel vagy utazási csekkel igazolható."


Bővebben:

[link]


Na csááá.

2016. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 0 pénzből kerékpártúrázáshoz az orszagcsavargo.hu oldalt érdemes végigolvasni, ott vannak tippek vadkempingezéshez és szabadban alváshoz is.


Most éppen nem érhető el az oldal, csak az archive.org lementett változata:


[link]

2016. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!