Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsban valami érdekes,...

Párizsban valami érdekes, kevésbé ismert látnivaló?

Figyelt kérdés

Lesz egy szabad napom Párizsban, szeretnék kicsit várost nézni, amennyi belefér. Voltam már ott turistaként, ezért a klasszikus, híres helyek (Eiffel-torony, Notre Dame, Louvre, Sacre Coeur, Luxemburg-kert, Diadalív, Museé d'Orsay, Szajna-part, Défense...) már megvoltak. Persze szívesen megnézem ezeket is újra, de arra gondoltam, jó lenne látni olyan helyeket, amik szintén szépek, érdekesek, izgalmasak, valami szempontból érdemes odalátogatni, viszont kevésbé ismert, híres helyek. Tud valaki esetleg ilyeneket ajánlani? :)

Mindenre nyitott vagyok, de legfőképp olyan helyek érdekelnek, ahova nem kell belépő, vagy minimális. És jó lenne, ha nem lenne túl messze a városközponttól, mert sok időm nem lesz. :)


Köszönöm. :)


2016. jún. 5. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
2016. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pompidou központ?
2016. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mecset es a kavezoja a Jardin des Plantes-al szemben. Isteni a mentatea, a hangulat és a sütemények.


Marais negyed, a kis üzletekkel és a bohém hangulatával. Meg a kis magángalériákkal, ha szereted a müvészeteket.


Kavezo a Tour Montparnasse tetején ahonnan szerintem sokkal szebb a kilátás mint az Eiffel toronyról.


Szajna parton alkonyatkor -föleg hétvégén- ingyenes salsatanulási és táncolási lehetöségek vannak.


Galleries Lafayette és a tetöterasza. Maga az épület is megéri egy sétára, ha vásárolni nem is akarsz.


Motmartre kis utcái.


Musée Grévin (panoptikum) a Bld Montmartre-on.


Parc de la Villette és a Cité des Sciences.


Most hirtelen ezek jutnak eszembe, de emellett persze rengeteg látnivaló van. A klasszikusokat most nem írtam.

2016. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!