Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországba tényleg nem...

Görögországba tényleg nem lehet 500€s címlettel fizetni?

Figyelt kérdés
Hitelesen Görögországról c.csoporba írták, hogy elvileg sehol nem fogadhatják el az 500€s címletet, itthon a bankban kell felvaltani, valami igazoló lappal, ami nekem nincsen.. Mi a teendő most? Valaki erről tud valamit? Előre is köszönöm
2016. jún. 8. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
500-as még németeknél is kevés helyen fogadják. A kutakon is ki van írva hogy nemgyerebe.
2016. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ki is fogjak vonni oket hamarosan. De nem is erte minek maszkalna valaki 500 euroval a zsebeben nyaralas alatt.
2016. jún. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az igazoló lap csak akkor kell, ha kint váltod be egy bankban - lehet, hogy rosszul értettem.

Itthon egy pénzváltónál szerintem beváltják neked kisebb cimletekre, akár bankban is.

Ha már itthon úgyis kisebbekre váltottad, és a 100 eurosokkal indulsz neki külföldnek,akkor minek a papir? :)

2016. jún. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat..

Azért kérlek mert amikor Németországban dolgoztam, akkor kpban fizettek ki, és nem váltottam át, gondoltam rá hogy jó lesz majd ilyen esetekben.

2016. jún. 9. 08:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon kevès helyen fogadjak el az 500 €-s bankjegyet. Sokszor mèg a 200 €-s-ra is furàn néznek.
2016. jún. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Milyen esetekben? Mikor 150 ezer forinttal a zsebedben akarsz varost nezni?
2016. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Végül a váltóban felváltották úgyhogy problem solved.

És ha én 150ezerrel a zsebemben akarok várost nézni akkor mi van? Nem egy napra megyunk ki, hanem többre..

2016. jún. 9. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Na igen, és ha az ember nem az utcai kolbászsütőnél akar enni akkor elég gyorsan el is lehet költeni úgy hogy az ember jóformán nem is vett sok mindent. Ha a család 6 fős akkor hamar elmegy.
2016. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt mikor németben dolgoztam, állandóan 200 meg 500 eurósokban adták a fizetést, amit sehol nem fogadnak el.

Legtöbb helyen a kétszázassal sem engednek fizetni, ami érthető is. Itthon is mennyi szenvedést okoz a húszezres, ami mindössze 64 euró. Épp a múlt hétvégén próbáltam felváltani egy huszast, de minden boltból elzavartak.

2016. jún. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!