Kezdőoldal » Utazás » Európa » Csehországba lehet kávét vagy...

Csehországba lehet kávét vagy teát bevinni vagy sem?

Figyelt kérdés

Egy oldalon azt találtam, hogy nem, másutt meg nem térnek ki erre. Rokonomat megyek majd látogatni, és a kedvenc itteni jávéjából akartam neki hozni egy csomaggal, meg egy üveg magyar bort. Alkoholt, azt írják, ilyen mennyiségben még simán bevihetek. Az ilyesmi árukról meg ezen a bizonytalan kis félmondatos említésen kívül nem találok infót...

Busszal megyek egyébként. Nem tudom, mennyire ellenőrzik a csomagokat. Mikor Bécsben voltam két hete, volt ellenőrzés a határon a bevándorlás-helyzet miatt, de a csomagokat nem nézték át. Csak személyit/útlevelet kértek.

Elvileg kis mennyiségben kéne, hogy lehessen kávét behozni... Szerintem.



2016. jún. 9. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, EUn belül vagyunk, ajándékként viszed, gondolom nem is utánfutányi raklappal.
2016. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, a kutyat nem fogja erdekelni, ha van nalad egy uveg jo hazai meg egy csomag kave.
2016. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

> Persze, EUn belül vagyunk, ajándékként viszed, gondolom nem is utánfutányi raklappal.


És ha utánfutónyi raklappal viszi akkor mi van? Helló! EU alapjogok: áruk szabad mozgása.


[link]


Az áruk szabad mozgását – a belső piac négy alapvető szabadságának egyikét – a vámok és a mennyiségi korlátozások megszüntetése, illetve a vámokkal és a mennyiségi korlátozásokkal azonos hatású intézkedések tilalma révén biztosítják.

2016. jún. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet mindenkinek! :))
2016. jún. 10. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!