Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nulla forintból nekivágni?...

Nulla forintból nekivágni? Külföldi munkakeresés!

Figyelt kérdés

Sajnos olyan helyzetben vagyok, hogy nincs kezdőtőkém. Neki lehet indulni így is a munkakeresésnek külföldön?


Köszi a válaszokat!!



2016. jún. 18. 04:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mégis miből élnél meg amig megkapod az első fizetésed.???

Mégha normálisan is kifognak fizetni. Mert még ott is lehet csúszás, késés is. Arról nem is szólva hogy kisebb nagyobb átverés is benne van a pakliban.

2016. jún. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Régebben nyaranta sokszor bicikliztem ki Bécsbe és vissza. Bár volt elég pénzem a kártyámon de soha sem költöttem odakinn egy fillért sem, hanem itthonról vittem élelmet és a természetben ringlószilva vagy szerder is volt. Valamint a szabadban aludtam a többi turistához hasonlóan. Út közben összebarátkoztam a kinti gazdálkodókkal, mivel gazdálkodó családban nőttem fel én is csak városi lettem. Így ha pénz nélkül kellene munkát keresnem odakinn akkor nem egészen az ismeretlenbe mennék. Tehát elvileg lehet. Persze az az igazság hogy más az ha az embernek van pénze csak nem hajlandó költeni, és más ha nincs és azért teszi azt amit írtam de azért nem lehetetlen kivitelezni, főleg nyáron. A nagybátyám az 50-es években is pénz nélkül vágott neki a nyugatnak, ráadásul egyetlen nyugati nyelvet sem ismert.
2016. jún. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

"A nagybátyám az 50-es években is pénz nélkül vágott neki a nyugatnak"


Ez egy komoly érv.

:)

2016. jún. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Haha, az 50-es években volt néhány tíz- vagy százezer magyar, akik pénz nélkül vágtak neki a nyugatnak.


A kérdezőnek a válasz nem. 0 forintból hogy akarsz kiutazni, táplálkozni, albérletet fizetni, közlekedni, stb?

Egy külföldi munkavállalást rendesen meg kell tervezni. Én is 9 hónapig gyűjtöttem az induló tőkét, ami kint 2 hónap megélhetésre volt elég. Közben minden létező infót elolvastam, írtam egy szótár füzetet, és tanultam a szavakat.

Egyetlen esély esetleg olyan épitőipari vagy mezőgazdasági cégek, akik felraknak egy buszra, kivisznek egy tömegszállásra, elintézik a papírmunkát és max minimálbérért dolgoztatnak.

2016. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Hát 0 ft ból ne vágj bele semmibe! Ha nincs pénzed akkor miből mész ki? Azt mondjuk nem csodálom ,hogy ki szeretnél menni de addig is itthon találj munkát és amig nincs egy 600 ezer ft od addig ne indulj el! Ha esetleg van kinnt ismerősöd rokonod akinél egy ideig ellaksz az még jobb.

Meg azt is kalkulád bele hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés rengeteget kell kint dolgozni ismerősöm is kiment és meg is bánta!

2016. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen helyzetben vagy? Mit csinálsz most? Mit csináltál eddig? Hányy éves vagy, fiu vagyvagy lány? Milyen iskolád van? Hogy beszéled az idegen nyelvet?

A véleményem az, h probálkozz leglább egy havi megélhetési pénz összegyüjtésével. Nullából nem jutsz ki, nem tudsz telefont venni, számlát nyitni, lakást bérelni egy honapra, ami kell egy munkavállaláshoz.

Kivéve ha valami ott lakós kifizetik a kajádat cuccos munkát szerzel.

2016. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hihetetlen zseniális mestertervnek tartom az elgondolásodat.

Már csak azt kellene kitalálni, mikor indulsz neki.

2016. jún. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Vannak ismerőseim akik szállodában dolgoznak, kapnak szállást, napi egy meleg élelmet, éshetentevagy havonta fizut. Nyilván a kiutazás plussz költség, de egyébként.


Köszi az eddigi válaszokat

2016. jún. 19. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélem azért összejön, ha van ismerösöd addig ök segitenek.
2016. jún. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!