Kezdőoldal » Utazás » Európa » Furgonozni fogok Európába!...

Polgár96 kérdése:

Furgonozni fogok Európába! Mit vigyek magammal azon kívül, hogy viszek elegendő ruhát, kaját, piát. Mire lenne még szükségem, így kezdőként?

Figyelt kérdés
2016. jún. 20. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
PÉnzt meg olyan eszközöket, amivel elszórakoztathatod magad a várakozások alatt.
2016. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én is hasonlóra készülök.

vigyél bankkártyát, meg egy min kp eurót. A kártyát szinte bárhol használhatod, és deviza közép árfolyamon számolják a HUF-ot EUR-ba.

Néhány váltásruhát, ne minden napra újat, papucsot fürdeni, tisztálkodó cuccot, svájci bicska mindig jól jön, nekem a kemping gázfőzőt javasolták, edénnyel, szerintem vízforralót (12 voltos van), hálózsák, WC papír, mert nem mindenhol van, kis TV néhány filmmel, ha igényled, kedvenc zenéid (órákon át -vagy napokon át- vezetsz, nagy szükséged lesz rájuk). Kajából inkább konzervek, ill nem romlandó (előfordulhat akár 50 fok is az autóban ha állsz, és pl mediterrán helyen vagy)

hirtelen ennyi az ötlet, én is várom a további ötleteket.

2016. aug. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezeket mind-mind beszereztem!! :D

Én egy pár hasznos dolgot írnék. Először is spanifer belülre két ajtóhoz. Nem rég feltörtek Németországba Düsseldorf környékén azóta anélkül nem alszok.

Egy szivargyújtós hűtő táska jó ha van. Ha netán hétvégére kint ragadna az illető, akkor egy akku-teszter jó ha van.(röviden a szivargyújtóba kell bedugni és megméri mennyi Volt van még az aksiba)bikázás elkerülése érdekében.:D Meg egy kis szerszámos készletet rakjon össze jó ha van.

2016. aug. 24. 21:25
 4/9 anonim ***** válasza:

feltörték úgy a verdát, hogy benne aludtál? Remélem felébredtél rá és letépted az arcukat (vagy legalább átrendezted nekik egy 19-es csillagvillással)

Bajod nem lett gondolom, ha most kommentelsz.

Az akksiteszter nem rossz ötlet, ha nincs "munkaakksi" az autóban (egy plusz akku, ami álláskor ellát árammal, anélkül, hogy a főakksit merítené. elekronikával kötik be, hogy amikor jár a motor, akkor rajta van az autó fő rendszerén, és töltődik, ha leállítod az autót, akkor leválasztja, és az lát el árammal amíg vársz)

A hűtőládából nekem a kompresszorosat javasolták, az ér is valamit, igaz mocskos drága. Az olcsóbb, passzív szivargyújtós ládák arra jók, hogy leszívják az akksit, de komolyabb melegben abban is megdöglik a kaja.

2016. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen feltörték úgy, hogy benne aludtam...

azonnal felkeltem ahogy kinyitották az ajtót..de sajnos ahogy szálltam ki az autóból, kiestem belőle és pont az út patkára estem..eltört a csuklómnál a sajka csontom meg végig a jobb oldalamat felhorzsoltam. Ahogy kiestem keltem föl hogy utol érjem az illetőt (migrantét) de nem kaptam el. Lehet jobb is, hogy nem értem utol. Viszont vissza térve a témához..igen az volna ésszerű a kompresszoros de rohadt drága, ahogy írtad. Ilyen aksis megoldást nem is hallottam. Majd beszélek a főnökömmel szereljük-be. Nekem javasolták az eset után a spanifert. lefekvés előtt két ajtó közé kötni. Ha a zárt el is intézik, akkor se tudnak bejutni.

2016. szept. 11. 13:13
 6/9 anonim ***** válasza:

jó megoldás a spani, csak jól húzd meg, hogy semmit se tudjon mozdulni az ajtó, mert ha egy kicsit is mozdul, enged a zár az ajtóban, és megvan a lendület, hogy kitépje. Mert a spani az csak a két ajtókárpitot "köti össze". Csak így ha valami baj van, nehezebben tudsz te is menekülni. De a semminél mindenképpen jobb.

Elvitt amúgy a "szegény szerencsétlen sajnálnivaló" migrante valamit, valami fontosat, értékeset?

2016. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen annyiból rossz a spanis megoldás..de ha már kitépi az ajtóból az egész kárpitot, arra csak fel kell az illető. Hál istennek nem vitt el semmit. Igazából azért mentem utána, mert azt hittem valamit elvitt.
2016. szept. 13. 15:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jól megfeszíted, akkor nem tépi ki a kárpitot. Az a lényeg, hogy legyen annyira meghúzva a spani, hogy "tudjad pengetni" :) mert ha úgy megfeszíted, akkor hiába oldja/teszi tönkre a zárat a gyökér, nem bírja megmozdítani az ajtót ahhoz, hogy lendületet szerezzen, így nem tépi le a kárpitot (csavar is fogja néhány helyen,nem csak bolhák, úgyhogy nem olyan könnyű azt letépni)

Kár, hogy nem tudtad leszedni a muksó arcát. Jót röhögtem volna, ha az RTL híradóban hallom, hogy "Düsseldorf mellett magyar furgonos vert félholtra egy rátámadó bevándorlót" :)

2016. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:D :D igen, jó lett volna azt nézni a tv-ben vagy hallgatni a rádióban.:D Igen úgy kell megfeszíteni a spanit,aztán jöhet bárki nem jön-be.:D
2016. szept. 14. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!