Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi költőpénzt vigyek...

Mennyi költőpénzt vigyek Koppenhágába?

Figyelt kérdés
6 napra megyek konferenciára Koppenhágába. Szállást (reggelivel) foglaltak nekünk, tehát nekem "csak" kajára meg esetleges plusz programokra kell költenem. Nincsenek nagy igényeim éttermekre vagy drága programokra, bulizásra. Ezek alapján mennyi dán koronát érdemes vinni? Illetve hogy érdemesebb: itthon váltani koronát, itthonról vinni Eurót és ott váltani vagy amit lehet, bankkártyával fizetni?

2016. jún. 26. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon drága város, napi 200 korona kell minimum, de inkább több.
2016. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ésszerűbb vinni egy kártyát, azzal fizethetsz is üzletekben és ATM-nél zsebpénzt is vehetsz ki. A váltási különbözet ilyen csekély összegeknél elhanyagolható.
2016. jún. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki a közeljövőben utazna Koppenhágába hátha jól jön:

- végül 500 dán koronát vittem, plusz biztonság kedvéért 200 Eurót (az volt, nem kellett külön váltani) és bankkártyát


Megszorításokkal, de elég volt. Bőséges reggelit kaptunk a szállodában, az nekem elég volt délutánig. Nem jártam étterembe és kocsmába, de minden este valami "melegételt" ettem (kínai, gyros ...), illetve egyszer-egyszer söröztünk is, de boltból vett itallal. Néhány árkategória (ami eszembe jut és amire költöttem):


- gyorséttermi kaja: már 40-50 koronáért lehet kapni elegendő mennyiségűt (mondjuk gyros+sült krumpli+üdítő 55 DKK, kínai kaja 56 DKK)

- étterem: itt nem ettem, mert az olcsóbbak is 100 koronánál kezdődtek

- kávé: 15 koronánál nem találtam olcsóbbat (frissen őrölt-főzött kávé de elvivős papírpohárban), de 25-30-ért már volt beülős kávézó is

- alkohol: csak sört vettünk, az olyan 5-6 koronánál kezdődött kisboltban 0,33-as helyi de jóízű sör, egyébként kocsmában, vendéglőben 30-40 korona körül volt

- ásványvíz: számított a márka, mert vettem 5,5-ért 2L-est és 18-ért 0,5 literest is

- üdítők szintén 10-20 korona körül voltak kiszereléstől függően


Összefoglalva: tényleg drágább minden sokkal, mint itthon, de odafigyelve elfogadható összegből is ki lehet jönni.

2016. júl. 11. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!