Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bulgáriába Naposparti szállodá...

Kovácsné Timi kérdése:

Bulgáriába Naposparti szállodákról tapasztalat? A másik kérdésem pedig hasmenős járványoktól félek kicsit erről is várok tapasztalatokat.

Figyelt kérdés

2016. jún. 26. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, van sok tapasztalat. Melyikre vagy kíváncsi, mert begépelvén a hoteled nevét az internetre irtózatosan sok objektív értékelést fogsz találni. Azokban bízzál, ne abban a pár emberben, aki azt fogja mondani, ő 5 éve már járt ott egy hotelben.


Azt a második - fosásos - kérdésedet nem is értem. Valami hihetetlenül régi útikönyvből próbálod értelmezni Bulgáriát. Azok voltak tele olyan magvas gondolatokkal, mint hogy külföldön hasmenést lehet kapni.

2016. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasmenes tulajdonkeppen barhol, barmikor elofordulhat, foleg akkor ha valaki gyomorilag erzekenyebb, es plane melegben, de Bulgaria nem tartozik az ilyen szempontbol kockazatos orszagok koze. Meg nincs is akkora meleg mint a mediterran orszagokban, leginkabb a Balatonhoz hasonlitanam a klimajat.


De pl nekem Indiaban, Tuneziaban, Madagaszkaron sem volt hasmenesem, mig pl Dél-Afrikaban igen (pontosabban gyanus, hogy az a Szvazifoldi cucc tett be amit a falusiakkal ittunk valami muanyag bogrebol kozosen)... de az sem volt veszes es csak egy napig tartott. A ferjemnek hosszabban, ami viszont alatamasztja a receptem hatekonysagat :)


Ez pedig a kovetkezo : csapbol vizet nem iszom, maximum felforralva. Jegkockat nem kerek az italba. Olyan helyen eszem ahol tobben vannak, meg ha a helyiek is. Sokszor a kis helyi etterem sokkal jobb es biztonsagosabb kajakat kinal mint pl a nagy hotelek ettermei. (Ez pl Madagaszkaron volt igy, en ettem egyedul egy kis helyi etteremben egyik nap, a csoport tobbi tagja a szallodaban, egyedul en nem lettem beteg... pedig libamajat ettunk mindannyian.)


Altalaban frissensult vagy fott etelt eszem, nyers kajakat kevesbe (bar Bulgariaban vetek lenne kihagyni a finom salatakat, pl a Sopszkat ami egy nagy szemelyes kedvenc, de ott nem is kell attol tartani hogy beteg lennel tole).


Es vegul, bar no vagyok, es ezt csak utazaskor teszem, reggel vagy este (bar reggel a legjobb ehgyomorra) lehajtok egy kis kupica tomenyet, az teljesen atfertotlenit, es tenyleg ez volt az a recept eddig ami mindig bevalt... (messze nem szeretnek senkit alkoholizmusra buzditani de valoban soha nem volt problemam meg a higieniai szempontbol gazosabb orszagokban sem.)

2016. jún. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mi 3 éve voltunk a Naposparton gyerekekkel, idén újra elmegyünk, a Trakia hotelt ajánlani tudom, nekünk minden szempontból tökéletes volt. Csapvizet ne igyál, a kisebbik gyerekem rota vírusos lett!
2016. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem régi keletű ez a hasmenős dolog pont azért kérdeztem, mert manapság is többen mondják és olvasni róla..de hogy mennyire gyakori és mi okozhatja végülis az érdekelne. Igen, talán az egyéni érzékenység is belejátszik meg eleve a szervezetnek reagálni kell a változásra és aki nehezebben zökken át az hajlmamosabb máris egy kis fertőzésre is. De sokan meg semmit se kapnak el. Én gyerekként voltam, semmi bajunk nem volt bár anyu szerint semmit se ettünk a kajákból szinte..nekem nagyon jó élményem volt ott azért is régen szeretnénk elmenni és a gyerekeimnek is megmutatni. A hotelt meglátjuk igazából utána jöttem rá, hogy lehet nem a legjobb választás a bulizaj miatt a naposparti szállodák valamelyike de ez talán kicsit kintebb van..meglátjuk.
2016. jún. 30. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!