Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazott már valaki közületek...

Utazott már valaki közületek bárányhimlővel kompon?

Figyelt kérdés

Szombaton kéne utaznunk, másfél évesem nagyon valószínű hogy elkapta.

Pénteken úgy tűnt, csúnyán kicsattogta valami a popóját, aztán szombaton szája körül azt hittük, csak kicsattogta valami. Nem múlt el, már-már úgy tűnt, száján és popsiján hasonló kiütés sebesedés van. Nem viszket neki. Aztán ma a torzóján kicsit pöttyös volt, elkezdtem gondolkodni, vajon valami allergia? Aztán mostanra az egész testét ellepték az apró pici pöttyök. Van a karján, kezén, lábán is. Elég valószínű, hogy bárányhimlő. Még nem kaptam időpontot dokihoz. Nem meleg a gyerek, nincs láza.

Azonkívűl van egy 6 évesem, aki még nem volt bárányhimlős....

Valakinek tapasztalata bárányhimlővel kompon? Úgy tudom, hogy csak 5 napig fertőz a pöttyök megjelenése után. Nem tudom pontosan akkor mit számítsak kezdő napnak.


2016. júl. 18. 18:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Két darab hólyagos pötty van rajta: egyik a szájánál, másik az egyik ujjánál. Ma lett hólyagos mind a kettő
2016. júl. 18. 18:45
 2/4 anonim ***** válasza:
Fertőző beteg gyerekkel utazni... A bárányhimlő emlékeim szerint pár nap ágynyugalmat kíván. És biztos beteg lesz a másik is. Inkább halasszátok el az utazást, két beteg, nyűgös gyerekkel nem egy élmény, mondhatnám felelőtlenség.
2016. júl. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Komolyan nem hiszem el.


A tegnapelőtti "anyuka" azon háborgott, hogy miért is kell a 3 gyerekének útlevél v. személyi a határon,

most meg fertőző, beteg gyerekeket utaztatna a másik "anyuka".


Mi van itt??!

2016. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem bárányhimlős, csak a dada, aki vigyázott rá, mondta, hogy szerinte az. Semmi nem utal bárányhimlőre, allergia jellegűek a kiütései vagy meleg kiütések.

Nem volt lázas, nem volt levert, fáradt, kedvtelen, nem viszketett neki, másnapra halványabb lett a pötty. Nagyon pici piros pöttyei vannak. Még látszanak, de ez betudható annak is, hogy érzékeny a bőre egy ilyen kicsinek.

Másnap a dada felhív, hogy a fián is kijöttek. 2 éves. Cseréli a pelusát, akkor látja, hogy a combján, popóján-nem tudom pontosan, úgy fogalmazott, hogy ahol a pelenka van-, kijöttek a pöttyök. Állítása szerint levert a gyerek....szerintem csak kitalálta, de ha tényleg bárányhimlő lenne, akkor egyszerre kapták el, vagyis a dadánál szedte össze. De telefonon elmondtam az orvosnak a "tüneteket" ő kétli, hogy az lenne, de biztosat nem tud mondani. Jóformán most nem látok rajta egy pöttyöt se, csak akkor, ha közel hajolok, és este tusolásnál előjön erőssebben a víz hatására, de amúgy ha most lefotóznám meztelen, azt kérdenétek, hogy hol vannak a pöttyök. Ha egyértelműen bárányhimlős lenne, akkor nem is gondolkodnék azon, hogy vigyem e.

Állítólag a fején is kéne lennie, de nincs semmi.

2016. júl. 20. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!